Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özal köyünün içme suyu sorunu çözülüyor

Giriş Tarihi: 20.2.2013 17:32

Malatya merkeze 14 kilometre uzaklıkta bulunan Özal köyünün yıllardır yaşadığı içme suyu sorunu, Malatya Belediyesi ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği işbirliğiyle çözüme kavuşturuluyor.

Belediye Başkanı , beraberinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, Başkan yardımcıları Ahmet Ceyhan, Hasan Atay ve bazı daire müdürleriyle birlikte Özal köyünde incelemelerde bulunarak, köy muhtarı Bayram Şekeroğlu ve köy sakinlerinden köylerinin sorunları hakkında bilgiler aldı.

Özal köyünün içme suyuna kavuşacağını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, 'İçme suyu hattının malzemelerini Malatya Belediyesi karşıladı. Kalan işler olan, kazıma ve teknik kontrollüğünü de Özel İdare Genel Sekreterliği olarak biz yapacağız. Bu çalışmaların başlatılmasında Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katkıları oldu. Milletvekillerimiz ve özellikle de Belediye Başkanımız Ahmet Çakır'ın önemli emekleri oldu. Suyun gelmesiyle birlikte Özal köyü daha iyi bir yaşam sürecek' dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, Özal köyünün Malatya'nın güzel ve şirin köylerinden biri olduğunu vurgulayarak, köyün içme suyuna kavuşturulacak olmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Özal köyünün, Malatya'ya havayolu ile gelenlerin gördükleri önemli bir yerleşim yeri olduğunu kaydeden Başkan Çakır, 'Köyümüzün ciddi boyutlarda içme suyu sıkıntısı vardı. Bu konuyu sayın valimizle de konuştuk. Özel idare ile birlikte oturup planlamaları yaptık. Yaptığımız protokolle de köyümüzün su problemini 2 ay gibi kısa bir sürede çözeceğiz. Yaklaşık 12-13 kilometrelik bir hat döşenecek. İçme suyu şimdiden Özal köyümüze hayırlı olsun' diye konuştu.

Yaşadıkları sorunlarla ilgili bilgiler aktaran köy sakinlerinden Ali Özşeker, Özal köyünün bir hayali olan içme suyuna kavuşuyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını aktararak, 'Bir hayalimiz gerçek oluyor. Başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Belediye Başkanımız Ahmet Çakır'a, Genel Sekreterimiz İrfan Kaya'ya, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.
Özal Köyü Muhtarı Bayram Şekeroğlu da, sorunlarına ilgi gösterip çözüme kavuşması için gayret gösteren Başkan Ahmet Çakır başta olmak üzere, emeği geçenlere teşekkür etti.

Başbakan Erdoğan'ın Malatya ziyareti sırasında hava alanından şehre gelirken, köylüler Erdoğan'a, içme suyu sorunlarını iletmişlerdi. Erdoğan'ın talimat verdiği Malatya Belediyesi ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği işbirliğiyle, su sorununun çözüme kavuşturulacağı vurgulandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özal köyünün içme suyu sorunu çözülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN