Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir sevda uğruna...

Mersinli Recai Çevik, yetiştirme yurdunda gönül verdiği Trabzonspor'a öyle bir bağlandı ki, doğduğu büyüdüğü kenti terk edip 4 yıl önce Trabzon'a yerleşti

Adı Recai Çevik... 43 yaşında, Mersinli. Küçük yaşta anne ve babasını kaybetti. Yetiştirme yurdunda büyüdü. Trabzonspor'un efsane olduğu, İstanbul'un üç büyük takımına karşı inanılmaz mücadele verdiği, şampiyonluklar yaşadığı dönemlerde kalbi 'bordo mavi' renkler için atmaya başladı. 18 yaşına geldiğinde yurttan ayrıldı. Birkaç yıl sonra devlet memuru oldu. Cezaevinde gardiyanlık yapıyordu. Trabzonspor'a olan fanatikliği Mersin'deki çevresi tarafından şaşkınlıkla karşılansa da içindeki sevgi gün geçtikçe büyüyor, özleme dönüşüyordu.

MALZEMECİ OLDU

Bekar olan Recai Çevik daha fazla dayanamadı. Gardiyanlıktan istifa etti, 4 yıl önce Trabzon'a geldi. Amacı, uzaktan sevdiği, özlem duyduğu Trabzonspor'a daha yakın olmaktı. Hayata sıfırdan başlayacaktı. Çalışmak lazımdı. İş için Trabzonspor'un kapısını çaldı, beklediğini bulamadı. Trabzonspor'u kuran takımlardan biri olan İdmanocağı kulübüne gitti. Derdini anlattı, işe alındı, kulübün malzemecisi oldu. Çalıştığı kulübün yönetimi, futbolcuları ve teknik heyeti tarafından çok sevilen Çevik'in tek sıkıntısı kalacak yerdi. Maaşı, ihtiyaçlarını karşılıyor kiraya para yetmiyordu. Yavuz Selim Standı'ndaki kafenin sahibiyle görüşüp depoda kalmaya başladı. Bu durumundan hiç şikayetçi olmadığını söyleyen Çevik, "Kalacak yer olmadığı için depoyu kullanıyorum. Trabzonspor'a yakın olmak beni mutlu ediyor. Gerisi hikaye" dedi. "Trabzonspor'un malzemecisi olmak ister miydin?" sorusuna Çevik, "Bunun için can atarım" sözleriyle yanıt veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir sevda uğruna...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN