Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'te köy yollarında karla mücadele çalışmaları devam ediyor

Son yılların en çetin kışını geçiren 'te Özel İdare Ekipleri, kar kalınlığı yer yer 10 - 15 metreye kadar ulaşan köy yollarında karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 25.2.2013 11:35
Son kar yağışıyla birlikte ulaşıma kapanan 180 köy yolunu açmak için geceli gündüzlü karla mücadele çalışması yürüten İl Özel İdaresi ekipleri, kalınlığı 10 - 15 yer yer metreye kadar ulaşan kar karşısında zor anlar yaşıyor.

Kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için hummalı şekilde çalışma yürüttüklerini belirten Bitlis İl Özel idare Genel Sekreter Yardımcısı Halil Avkan, vatandaşların sıkıntı yaşamaması için köy yollarını acil şekilde açtıklarını söyledi.

Kar kalınlığının 10 - 15 metreye ulaştığı köy yollarında tüm olumsuzluklara rağmen çalışmalarını geceli ve gündüzlü sürdürdüklerini kaydeden Avkan, "İlimiz bu yıl da çetin bir kış geçiriyor. Biz de köylerimizde kalan vatandaşlarımızın acil durumlarda mağdur olmaması için köy yollarımızda başlattığımız çalışmaları yürütüyoruz. En kısa sürede de kapalı köy yollarımızın hepsini açacağız." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitlis'te köy yollarında karla mücadele çalışmaları devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN