Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yomra'nın yıldızı parlıyor

Trabzon'un ilçesi Yomra'nın yıldızı yatırımlarla parlıyor. Jimnastik salonu açılan ilçeye Trabzon'un ilk özel üniversitesi kuruluyor

Trabzon'un Yomra ilçesi kentin adeta parlayan yıldızı haline geldi. Türkiye'nin ilk jimnastik salonunun açıldığı ilçeye, Trabzon'un ilk özel üniversitesi kuruluyor. Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, "Bu iki yatırım bir ilçenin kaderini değiştirecek" dedi.

TÜRKİYE'NİN EN KAPSAMLI TESİSİ

Geçen yıl Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları için hizmete açılan Türkiye'nin ilk jimnastik salonuna sahip olan ilçe bu alanda önemli bir yere sahip. Türkiye'nin ilk ve tek jimnastik salonunun ilçelerinde bulunduğuna vurgu yapan Sağıroğlu, tesisin folklordan, jimnastik ve baleye, hentbola kadar tüm sporlara imkan verecek büyüklükte olduğunu belirterek, "Aynı zamanda jimnastik salonunda otistik çocuklara da özel hocalarıyla birlikte spor yaptırılıyor. Şuanda geldiğimiz noktada otistik çocuklar için yaptığımız okulun da son aşamasındayız. Yılbaşından sonra onu da açacağız" dedi. Yomra, ilçeye yapılacak yatırımlara hazırlanıyor. Yapılacak yeni yatırımlar için ilde hazırlık yaptıklarını belirten Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, "Başta işyerlerimiz olmak üzere yeni ve modern dizaynlarla birlikte üniversiteye hazır bir esnaf sistemi kuracağız. Bunun için de esnaf odaları birliği ve sivil toplum örgütleriyle proje geliştiriyoruz. Üniversite Yomra'ya çok şey katacak" diyor.

ÜNİVERSİTEGELİYOR
Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Yomra'nın kaderini kurulacak Avrasya Üniversitesi'nin değiştireceğini vurguladı. "Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ülkemizde kurulan ilk 5 üniversite arasındadır. Maalesef bugün bir çok şehrin 3-5 üniversitesi bulunurken Trabzon sadece KTÜ ile yetinmek zorunda kalmıştır" diyen Sağıroğlu, "Avrasya Üniversitesi yer arıyordu. Kendilerine ilçemizin girişindeki yaklaşık 30 dönümlük bir araziyi verdik. Böyle bir üniversiteyi Trabzon'a kazandırdık" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yomra'nın yıldızı parlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN