Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyesi kenti çiçeklendiriyor

Belediyesi, havaların imkan verdiği bu günlerde kent genelinde çiçekleme çalışmaları yürütmeye başladı.

Giriş Tarihi: 28.2.2013 11:37
Belediyesi, havaların imkan verdiği bu günlerde kent genelinde çiçekleme çalışmaları yürütmeye başladı. Özellikle refüjleri soğu dayanıklı çiçek türleri ile donatmaya başlayan belediye bu yıl kent merkezinde 400 bin çiçek dikmeyi hedefliyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şireci hedeflerinin sadece çiçek ile sınırlı olmadığını söyledi. Bu yıl 10 binden fazla ağacı da toprakla buluşturmak istediklerini belirten Şireci, ayrıca şehir içerisinde önemli yeşil alan çalışmalarına imza atacaklarını ifade etti.

Şireci; 'Erzincan Belediyesi olarak bundan 4 yıl önce kişi başına 10 m2 olan yeşil alan hedefini 25 m2'ye çıkaracağımıza dair kendimize bir hedef belirlemiştik. Bu hedef doğrultusunda 85 adet yeni park inşa ettik. Kent Ormanı denilen bölgeyi Orman İşletme Müdürlüğü ile birlikte yeniledik ve kullanıma sunduk. Vasgirt Deresi bölgesinde çalışmalara başladık.

Geçit ile belediyemiz sınırında kalan alanda bir sürücü eğitim pisti kurduk. Bir çok yeşil bant imal ettik. Bu çalışmalar ile kişi başına yeşil alan miktarımızı 20 metrekareye ulaştırdık. Bu arada 25 binden fazla ağacı toprakla buluşturduk. Erzincan'ı sadece ülkemizin değil, dünyanın en yeşil kentlerinden biri yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincan Belediyesi kenti çiçeklendiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN