lılar güne kar yağışıyla başladı

Giriş Tarihi: 2.3.2013 16:37

Bitlis'in ilçesinde aralıklarla devam eden ve 2 gün etkili olan kar yağışından dolayı, ilçe merkezi tekrar beyaza büründü.

Bitlis'te vatandaşlar yaz geldi umuduyla beklerken, hava sıcaklığında ani düşüşler yaşandı ve kar yağışı tekrar etkili olmaya başladı. Aralıklarla 2 gün etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçe merkezine yaklaşık 30 santim kar yağdı. Kar yağışından dolayı trafik akışında aksaklıkların yaşandığı ilçe merkezinde, vatandaşlar güne kar temizleyerek başladı.

Vatandaşlardan Erol Tulay, sıcak hava beklentisi içinde olduğunu belirterek, 2 gün içinde yağan karın 'ı tekrar beyaz örtü ile kapladığını söyledi. Bitlis'te kış mevsiminin zorlu ve ağır geçtiğini dile getiren Tulay, şunları söyledi: "Tatvan, konumu gereği çok güzel yerleşim alanlarına sahip. Doğunun incisi diye adlandırılan bu şirin ilçemizde kış aylarının ağır ve bol kar yağışlı geçmesi hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Kış aylarında insanlar neredeyse evlerinden çıkamıyor. Yaz beklentisi içinde iken kar yağışı tekrar başladı. Karlı bir güne başlayan insanlar evlerinin önünü ve arabalarının üzerini temizliyor. Biran önce yaz gelse de ilçenin güzel yerlerinde gezme fırsatı bulsak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatvanlılar güne kar yağışıyla başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN