Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Limanlarda hasar tespiti yapılıyor

Giriş Tarihi: 26.3.2013 12:49

'da deniz felaketi nedeniyle 32 liman ve barınakta meydana gelen hasar tespiti için çalışma başlatıldı.

Ordu'dan Sarp'a kadar dev dalgaların saatlerce dövdüğü Karadeniz sahilindeki liman ve balıkçı barınaklarında meydana gelen zararların kayıt altına alınacağı belirtildi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarafından görevlendirilen su ürünleri mühendisleri ile teknisyenlerden oluşan gruplar Giresun il sınırları içindeki 32 liman ve barınakta meydana gelen maddi hasarlar ile vatandaşların zararlarını tespit etmeye başladı.

Yapılan çalışmanın ileriye dönük bir belge niteliğinde olduğunu belirten yetkililer ,'Biz sadece devletin ve vatandaşın uğradığı zararların maddi boyutunu tespit çalışması yapıyoruz. Bizim zarar karşılamak gibi bir durumumuz söz konusu değil, ancak ileride bizden ne kadar zarar olduğu istenirse bunu şimdiden tespit etmek durumundayız' şeklinde konuştular.

Dev dalgalar tarafından kayığını parçalayarak suya gömüldüğünü görünce kiriz geçiererek hastaneye kaldırılan Niyazı Kurtal'da kayığının parçalarının çıkartılması için Eynesil balıkçı barınağına vinç getirtildi. Kurtal, 'Kayığım gözümün önünde batınca kendimi kaybettim. Şimdi borçlanarak aldığım bu kayığın peşindeyim. Kayığım tamamen parçalanmış durumda. İlden gelen ekiplerin tutunağı ve diğer evraklarla ilçemiz kaymakamlığına başvurarak, zararımızın karşılanması talebinde bulunacağım' dedi.

Eynesil Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ahmet Kılıç, Giresun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Eynesil Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü İlçe Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki iki barınağı gezerek balıkçıların zararlarını tek tek tespit ederek kayıt altına aldılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Limanlarda hasar tespiti yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN