Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de acil birimi hizmete giriyor

Devlet Hastanesi'nde Acil Birimi 2 Mayıs 2013 tarihinden itibaren hizmete giriyor.

Giriş Tarihi: 26.4.2013 10:08
Konuyla ilgili bilgi veren Merkezi Başhekimi Dt. Uğur Yıldırım "Gecenin geç saatinde gelen hastaların tedavilerinin yapılması hususunda çaba göstermemize rağmen güvenlik sıkıntıları olması nedeniyle zaman zaman vatandaşlarımız ile problemler yaşanmaktadır.

Bu nedenle hem vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda hizmet almalarını sağlamak, hem de çalışanlarımızın güvenli bir ortamda hizmet vermesini temin etmek amacıyla Rize Devlet Hastanesinin acil servisinin karşısında bulunan birimde bir acil ağız ve dış sağlığı birimi oluşturmayı uygun bulduk. Bu nedenle de bu binada Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından uygun bir yer tahsis etti.

Buna istinaden de bir klinik standartlarında bir yer oluşturduk ve 2 Mayıs Perşembe gününden itibaren de bu oluşturduğumuz klinikte acil servis hizmetlerimiz verilmeye devam edilecektir. Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri kapsamında acil servisimizde diş çekimi, ağrı gidermeye yönelik müdahaleler, kanama müdahaleleri, akut çene travmalarına karşı ilk müdahale ve adli vaka gibi hizmetler verilecektir. Acil poliklinik hizmetleri hafta içi 16.00 ile 08.00 saatleri arasında, hafta sonu ise sabah 08.00'de başlayıp, ertesi sabah 08.00'e kadar 24 saat hizmet verilecektir. Mesai saatlerinde kliniğimizde nöbetçi doktor da bulunacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rize'de ağız ve diş sağlığı acil birimi hizmete giriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN