Bir konuk bile ağırlayamadan harabeye döndü

Giresun'un Görele ilçesinde 30 yıl önce yerli ve yabancı konukları ağırlamak amacıyla yapılan konuk evi bir konuk bile ağırlayamadan harabeye döndü.

Giriş Tarihi: 11.6.2013 11:47
Dönemin Orman Genel Müdürü Mehmet Ali Karadeniz tarafından 30 yıl önce yerli ve yabancı konukları ağırlamak amacıyla yaptırılan konukevi, bir konuk dahi ağırlayamadı. 1984 yılında yaklaşık o dönemin parasına göre 35 milyon lira harcama yapılarak inşa edilen kapalı konukevinde şömine, salon, mutfak ve 4 oda bulunduğunu belirten Çatak Köyü Muhtar İbrahim Erdinç, 'Kimse kullanmadığı için kapı ve pencereleri demir parmaklıklarla kapatılan konukevi, yaylaya hakim 850 metre yüksek bir tepede bulunan konukevine zaman konuk ağırlayacağını merakla bekliyoruz.

Milli Parklara bağlanan mesire alanında atıl durumda bulunan 2 bungalov ev bir kır gazinosu, birde giriş bürosu harap halde' dedi.
15 Ağustos 2011 tarihinde Dokuzgöz Mesire Yerine gelen Görele eski Kaymakamı Aykut Pekmez, Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu ile Giresun Valisi Dursun Ali Şahin'in incelemelerinde bulunduğunu söyleyen muhtar Erdinç, 'Valimiz burayı gezdikten sonra bozuk olan 2 kilometrelik yolun 2012 yılında programa aldıracağını, Mesire Alanının ilavelerle modern bir şekilde hizmete girmesi için gerekenin yapılacağını söylemişti. Bizlerde sabırla bekliyoruz' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir konuk bile ağırlayamadan harabeye döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN