Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk bayrağı şeklindeki bina hizmete açıldı

Giriş Tarihi: 12.6.2013 16:27

'da Canik Belediyesi'nin giriş kapısı, meydanı, hilal ve yıldızı ile kente mimari açıdan farklılık getiren binası hizmete girdi.

'da Canik Belediyesi'nin giriş kapısı, meydanı, hilal ve yıldızı ile kente mimari açıdan farklılık getiren binası hizmete açıldı.Ay-yıldızlı tasarlanan yeni binanın hizmete girmesi dolayısıyla, AK Partili Canik Belediye Başkanı Osman Genç binayı basın mensuplarına tanıttı.

Canik'e 5 yıldızlı bir hizmet binası yaptıklarını anlatan Genç, hizmet binasının giriş kapısı, meydanı, hilal ve yıldızı ile farklı bir anlayışı ortaya koyduğunu söyledi.Yeni hizmet binasında "akıllı belediyecilik" ve "akıllı şehircilik" anlayışını ortaya koyacaklarını vurgulayan Genç, şöyle devam etti:"Akıllı binamızı daha da akıllı duruma getirebilmek için tüm sistemleri tek merkezden ve en son teknoloji kullanarak yöneteceğiz. Bu sistemler
sayesinde yeni hizmet binamızda konfor ile iş gücü, zaman ve enerji tasarrufu da sağlanacak. Yeni hizmet binamız içinde akademik belediye irimi, insan hakları birimi ve genç girişimciler için proje birimi bulunacak. Bilginin yönetileceği modern bir belediye binası olacak. Deyim yerindeyse yeni hizmet binamızda bilgiyi yöneteceğiz."

Genç, hizmet binalarında kadın haklarının korunması için aile birimi de bulunacağını vurgulayarak, şunları kaydetti: "Yeni binamızda kadın haklarının korunmasına, kadınların eğitilmesi ve bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalar yapan bir birim oluşturduk. Ayrıca belediye çalışanlarının, öğrencilerin ve vatandaşlarımızın burada kitap okuması, kültürel ve sosyal söyleşilerin, paylaşımın olduğu bir ortam oluşturduk. Belediye binamızın içine 'Kitap Kafeteryası' koyduk. Vatandaşlarımız belediye hizmetleri yapılırken kitap okumaya da zaman bulabilecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk bayrağı şeklindeki bina hizmete açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN