Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yaylalarında ramazan öncesi büyük hareketlilik

Türkiye'nin en fazla ve en bilinir yaylalarına sahip olan şehirlerinden olan 'de ramazan öncesindeki hafta sonu vatandaşlar yaylalara ve yüksek kesimlere akın etti.

Giriş Tarihi: 8.7.2013 11:05
İl genelinde toplam 429 yaylası bulunan 'de merkeze bağlı Yağmurdere ve Yağlıdere köyleri ile Kürtün ilçesine bağlı çok sayıda yayla Gümüşhane, Trabzon ve Giresun'dan gelen vatandaşlarla karnaval yerine döndü.

Ramazan ayı öncesinde son hafta sonunu Kadırga, Kazıkbeli, Güvendi, Taşköprü, Çakırgöl gibi yüksek kesimlerde bulunan yaylalarda geçiren vatandaşlar, özellikle sahilin bunaltıcı sıcağından da kurtularak Temmuz ayında kar görmenin keyfini yaşadı.

Trabzon'dan gelerek ailesiyle birlikte Taşköprü ve Çakırgöl bölgesini gezen Murat Çakıroğlu, Temmuz ayında Trabzon'da sıcaktan kavrulurken Taşköprü ve Çakırgöl bölgesinde montları giymek zorunda kaldıklarını ve bu ayda kar gördüklerini söyledi. Bölgenin bazı kesimlerinin hala karlı olduğunu, buna karşın yeşilin tonunun, binbir renkli çiçeğin kendini yeni gösterdiğini belirterek, 'Ramazana girmeden önce ailemizle birlikte hem gezmek hem de bölgeyi tanımak adına gezi düzenledik. Buraların bilinirliğinin daha da artırılması gerekiyor. Temmuz ayında biz Trabzon'da yanarken zaman zaman 3 bin metreyi bulan yüksek rakım nedeniyle burada montlarımızı giymek zorunda kaldık.' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümüşhane yaylalarında ramazan öncesi büyük hareketlilik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN