Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köyü pireler sardı

Erzurum'un Oltu ilçesine bağlı Arıtaş köyünde 1,5 aydır evlerini istila eden pirelerle mücadele eden köylüler, köylerini kireçlemek zorunda kalırken, bu da bir işe yaramadı.

Giriş Tarihi: 29.7.2013 10:56
Oltu'ya 33 km mesafede 25 haneli Arıtaş köyünde 1,5 aydır pire kabusu yaşanıyor. Kendi imkanlarıyla pirelerden korunmaya çalışan köylüler, 1,5 aydır çektikleri bu sıkıntıdan ötürü çeşitli yöntemlere başvuruyor. Pire ve kenelerle bir arada yaşamak zorunda kalan Arıtaş köylüleri, sonunda çareyi Oltu Kaymakamlığı'ndan yardım istemekte buldu. Köy sakinlerinden Metin Çakmak son 1,5 aydır aşırı derecede artan pirelerden ötürü vücutlarının yara döktüğünü söyledi.

Ev, ahır ve yollarını kireçlemek suretiyle bir çözüm yolu aradıklarını dile getiren Çakmak, 'Kireçlememize rağmen herhangi bir çözüm olmadı. Kireç işe yaramadı. İlaç alıp kullandık o da bir çare olmadı. Yakalım diyoruz, ancak evlerimiz ahşap olduğu için evlere de sıçrar korkusuyla onu da yapamadık. Son çare ilçe kaymakamlığına başvurduk. Çoluk çocuk perişan haldeyiz' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köyü pireler sardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN