'da tarım hızla gelişiyor

Giriş Tarihi: 2.8.2013 14:50

Gıda Tarım ve Haycılık İl Müdürü Fevzi Altuner, Göllü köyünde yaklaşık 250 dekar alanda karışık sebze üretimi yapan Süleyman Bozkuş'a ait tarlaları gezdi.

İl Müdürü Altuner ve beraberindeki Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ercan Ünsal, tarlada yetiştirilen ürünler hakkında bilgi alarak üreticinin sıkıntılarını dinledi. 250 dekar alanda sebze üretimi yaptığını ifade eden Bozkuş; "Tarlamda hali hazırda kavun, karpuz, domates, biber ve patates üretimi her yıl artarak devam ediyor. Artan üretim karşısında da en büyük sıkıntımız Sarımemet Barajı'ndan gelen sulama suyu tarlalarımıza gelinceye kadar ciddi oranda azalmasıdır. Bu nedenle sulamada çok sıkıntı yaşıyoruz" dedi.

Üreticinin sorunlarını dinleyen Altuner; "Sulama suyu ile ilgili sıkıntıları yetkili mercilere iletileceğiz. Kurum olarak üreticilerimize her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz. Kısa sürede örnek başarılar elde eden üreticimizi tebrik ediyorum. Tüm üreticilerimize bol kazançlı bir sezon geçirmesi temennisinde bulunuyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Van'da tarım hızla gelişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN