Bu ilçenin bütün köylerine çocuk parkı yapıldı

Giriş Tarihi: 16.8.2013 11:18

Köydeki çocukları parkla buluşturan Atakum kaymakamlığı, mobil hizmet aracı ile de hizmeti vatandaşın ayağına getirdi.Atakum kaymakamı : 'Şehirde yaşayan insanlar neye sahipse aynısının köyde de olmasını istiyoruz'

Samsun'un Atakum ilçesine bağlı 27 köyün tamamına çocuk parkı yapıldı.Kaymakam ve Vali Yardımcıları Kararnamesi ile Ankara Sincan İlçe Kaymakamlığı görevine atanan Atakum Kaymakamı , Karagüney ve Özeren köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla vedalaştı. Atakum Kaymakamlığı Köylere Hizmet Birliği tarafından ilçenin 27 köyüne kurulan çocuk oyun parklarını yerinde inceleyen Kaymakam Salim Demir, ilçeye bağlı köylerde yaşayan vatandaşların nüfus ile ilgili işlemlerini zahmetsizce yapabilmeleri için mobil hizmet aracını hizmete açtı.

Ziyaret sırasında köy muhtarı ve vatandaşlar ile bir araya gelen Kaymakam Demir, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tüm vatandaşlarının 1. sınıf olduğunu söyledi. Şehirde yaşayan insanlar neye sahipse aynısının köyde de olmasını isteyen Demir, 'Onun için ben bundan önceki gittiğim ilçelerde de aynısını yaptım. Bu işler tabi kademe kademe oluyor. Her gittiğim ilçede köylere mutlaka çocuk parkı yaparım. Çocuk her yerde aynıdır. Köyde de aynıdır, kentte aynıdır. Onun oyundan daha zevk alacağı hiç bir şey yoktur. Çocukların oyun oynayabilmesi için de böyle yerlere ihtiyaçları var. Özellikle emeği geçen, hizmet veren müdürlerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu çocuk parklarının kalıcı olması için de destekleyeceğiz, yaptığımız hizmetleri takip edeceğiz' diye konuştu.

MOBİL HİZMET ARACI
Kaymakamlık ayrıca, mobil hizmet aracı ile birçok hizmeti vatandaşın ayağına getirdi. Mobil hizmet aracı konusunda bilgi veren Demir, 'Bu çok önemli bir şey. Biz nüfus cüzdanı ile ilgili aşağıya gidip gelmesi zor olan veya masrafı olan insanlarımıza vatandaşların işlemlerini zahmetsizce yapabilmeleri için mobil hizmet aracını tahsis ettik' şeklinde konuştu.

Tahsis edilen mobil hizmet aracı ile nüfus cüzdanı ihtiyacı olan vatandaşlara hizmete hazır olduklarını ifade eden İlçe Nüfus Müdürü Saliha Akman, 'Çağımız gereği kent nüfusu giderek artmakta, ancak köy nüfusu da aynı oranda azalmaktadır. Samsun'un en hızlı büyüyen ilçesi Atakum'da köylerimizle beraber 149 bin 943 kişilik bir nüfusa sahibiz. Bu oranın 10 bin 213 kişisi köylerimizde yaşamaktadır' dedi.
Daha sonra çocukları ile bir araya gelen Demir, parkı gezip çocukların neşesine ortak oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu ilçenin bütün köylerine çocuk parkı yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN