Atatürk'ün 'ya gelişinin 88. yılı

Atatürk'ün 'ya gelişinin 88. Yılı İnebolu ilçesinde kutlandı.

Giriş Tarihi: 26.8.2013 11:57
İnebolu'da gerçekleştirilen kutlama programına, AK Parti Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Emin Çınar, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Kastamonu Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan , Kastamonu Ağır Ceza Reisi Atilla Oğuz, Kastamonu Vali Yardımcısı Ali Kantay, Kastamonu Emniyet Müdürü Sami Uslu, İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner ve vatandaşlar katıldı.

Zafer Yolu Caddesi'nde gerçekleştirilen tören de ilk konuşmayı Başkan Engin Uzuner yaptı. Uzuner, Milli Mücadele yıllarında İnebolu'nun önemine dikkat çekti. Başkan Uzuner, Atatürk'ün bir günlüğüne planlanan ziyaretinin üç gün olarak değiştirildiğini ve 27 Ağustos 1925 günü Atatürk'ün Türk Ocağı önünden şapka inkılabıyla ilgili konuşma yaptığını hatırlattı.

Kastamonu Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan da İnebolu'nun önemini hatırlattı. Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş ise şapka ve kıyafet inkılabının İnebolu'da uygulamaya konulmasının önemine dikkat çekti. Bektaş, İnebolulu denizcilerin teknelerle gelen cephaneleri Anadolu'ya ulaştırması sebebiyle ilçenin İstiklal Madalyası sahibi olduğunu vurguladı.

Törende, yerli ve yabancı halk oyunları ekipleri gösterilerini sergiledi. İnebolu Belediyesi Heyamola ekibi de günün anlamını ifade eden gösteri sergiledi. Törende, günün anlamıyla ilgili şiirler okundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk'ün Kastamonu'ya gelişinin 88. yılı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN