Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaban hayvanları için 1 ton buğday alındı

'in Ahlat İlçe Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği'nde çalışan görevli memur Sabahattin Bildirici, yaklaşan kış mevsimi öncesinde yaban hayvanları için yiyecek temin etmeye başladıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 7.11.2013 17:14
Bildirici, bölgede ağır kış şartlarının yaşandığına dikkat çekerek, amaçlarının av ve yaban hayatını korumak olduğunu söyledi. Bildirici, ilk etapta 1 ton buğday alımı yaptıklarını ifade ederek, ilerleyen aşamada ise et ve kemikte temin edeceklerini söyledi. Bildirici, ağır kış şartları doğada kalan yaban hayvanlarını zor durumda bıraktığı için yem temin ettiklerini belirterek, '2013-2014 kış sezonu için hazırlıklarımızı yapıyoruz.

İlk etapta 1 ton buğday alımı yaptık. İlerleyen zamanlarda da et ve kemik temin edeceğiz. Bu konuda da kesimhaneler ve yemek fabrikaları ile görüşmekteyiz. Av ve yaban hayatının desteklenmesi amacıyla yırtıcı yaban hayvanlardan kurt, tilki gibi yaban hayvanlarının şehir merkezine gelmemesi ve insanlara zarar vermemesi amacıyla temin ettiğimiz yemleri kışın yüksek kesimlere bırakıyoruz. Bu vesile ile mezbahanelerden temin edebilirsek kışın bunları doğaya bırakacağız' dedi.
Bildirici, yem desteğinde bulunmak isteyenlerin Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubeleri'ne başvurabileceklerini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaban hayvanları için 1 ton buğday alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN