'de çocuklara doğa ve çevre eğitimi veriliyor

TEMA Vakfı Temsilcisi Nevzat Özer, TEMA Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile yürütülen Minik ve Yavru TEMA Programı'nın Rize'de başlatıldığını söyledi. Özer, program kapsamında ilde 5 bin çocuğa doğa ve çevre eğitimi verileceğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 19.11.2013 13:14
Özer, yaptığı açıklamada, 'de yapılacak olan programı 59 okuldan 230 gönüllü öğretmenin yürüteceğini ifade ederek 'Yapılan araştırmalar, çocukların giderek doğayla bağlarının koptuğunu, daha az hareket ettiklerini, duyularını daha az kullandıklarını ve dikkat eksikliği problemi yaşadıklarını gösteriyor. 'Kutulanmış çocuklar' olarak tanımlanan günümüz çocukları, fiziksel ve ruhsal olarak 'doğa yoksunluğu sendromu' yaşıyor. Doğada vakit geçiren çocuklar diğerlerine göre daha yaratıcı, daha dikkatli, duyularını ve bedenlerini daha iyi kullanan, sezgileri ve hayal güçleri kuvvetli, özgüvenleri yüksek ve okulda başarılı çocuklar oluyor. Program kapsamında ildeki 5 bin çocuğa doğa ve çevre eğitimi verilecek.' dedi.

Rize TEMA evini yılda yaklaşık 3 bin çocuğun ziyaret ettiği ve tamamen gönüllüler tarafından yürütülen bir doğa, toprak okulu olduğuna dikkat çeken Özer, uygulamalı eğitimlerle, toprağı, doğayı seven çocuklar yetiştirilmesini amaçladıklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rize'de çocuklara doğa ve çevre eğitimi veriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN