Bostanbükü köyü kanalizasyonunda sona yaklaşılıyor

İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun Bostanbükü Köyünde yapımı devam eden kanalizasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Giriş Tarihi: 26.11.2013 17:04
Genel Sekreter Uzun beraberinde Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Yılmaz Aksoy ve Kontrol Şefi Birol Çırakoğlu ile birlikte kanalizasyon çalışmalarının son durumunu yerinde görmek üzere Bostanbükü köyüne gitti. İnceleme esnasında Köy Muhtarı Yaşar Başaran ve Müteahhit firma yetkilileri de hazır bulundu.

Bostanbükü Köyü Muhtarlığında proje üzerinde, Kontrol Şefi ve Müteahhit firma yetkilisinden kanalizasyon inşaatının son durumu hakkında bilgi alan Uzun, daha sonra kazı çalışmalarının devam ettiği Bahçelievler Mahallesine geçerek, çalışmaları yerinde gördü. Müteahhit firma yetkilisi Bahçelievler deki çalışmaların güzerg'hta taş çıkmasından dolayı biraz yavaş işlediğini ancak çalışmaların süresi içinde tamamlanacağını söyledi.

Genel Sekreter Mehmet Uzun ise, Bostanbükü köyü kanalizasyon inşaatının İller Bankasından temin edilen hibe kredili ödenek ile yapıldığını belirterek, '900 bin lira yaklaşık maliyet ile ihaleye çıkılarak 568 bin TL ile en düşük teklifi veren Taş Yapı- Saka İnşaat ortak girişiminin uhtesinde Ağustos ayında çalışmalara başlandı. Bostanbükü köyü kanalizasyon inşaatında 8 bin 500 metre kanalizasyon hattı döşenerek Bostanbükü Merkez, Adalar ve Bahçelievler mahallelerinin kanalizasyon sorunu çözülmüş olacak' dedi.

Uzun yüklenici firma yetkililerine bu yıl hava şartlarının çalışmaları fazla etkilemediğini ve kış ayı olmasına rağmen inşaat sezonun devam ettiğinden işin her hangi bir aksaklığa meydan verilmeden süresi içinde tamamlanmasını istedi.

Bostanbükü Köyü Muhtarı Yaşar Başaran, kanalizasyon çalışmalarının iyi bir şekilde devam ettiğini çalışmalardan memnun olduklarını söyleyerek, projeyi hazırlayan ve uygulamasını yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreter Mehmet Uzun ve personeline, bütün zorluklara rağmen çalışmaları aksatmadan yürüten yüklenici firma yetkililerine teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bostanbükü köyü kanalizasyonunda sona yaklaşılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN