Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 bin fidan toprakla buluştu

'un Korkut İlçesine bağlı sulama göletinin bulunduğu alana 10 bin fidan dikildi.

Giriş Tarihi: 29.11.2013 16:56
Korkut İlçe Kaymakamlığının girişimiyle ilçeye bağlı sulama göletinin etrafına 10 bin fidan dikimi yapıldı. İlçe Kaymakamı Bekir Abacı, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve ilçe halkının katılımıyla fidan dikimine yoğun ilgi gösterildi. İlk defa Korkut İlçesinde böyle bir organizasyonun düzenlendiğini belirten İlçe Kaymakam Bekir Abacı, dişbudak, çitlembik, çamağacı ve akasya çeşitlerinden oluşan fidanların toprakla buluşturulduğunu söyledi.

'GÖLETİN ETRAFINDA ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILACAK'

Yapılan fidan dikim çalışmalarının devam edeceğini belirten Kaymakam Abacı, bölgede ayrıca çevre düzenlemesi yapılacağını kaydetti. Kendisinden sonra gelecek olan kaymakamların da çalışmaya katkıda bulunacağına inandığını vurgulayan Abacı şunları söyledi: 'Ben geldiğimden bu yana hayalimdeki projem buydu. Bunu çeşitli zamanlarda arkadaşlarla, sivil toplum kuruluşlarıyla, belediyemizle paylaştık. Bu zamana denk geldi. Peygamberimiz 'kıyametin kopacağını bilsen bile elindeki fidanı dik.' buyuruyor. Biz bu inancın ürünü insanlarız. Şu anda Korkut'ta bulunan sivil toplum kuruluşları, kamu kuruluşları, belediyemiz, siyasi partiler hepsi burada. Biz bu işin koordinatörlüğünü yaptık. İnşallah 3 gün, 3 gün yeterli olmazsa Cumartesi, Pazar günleri jandarmada gelerek dikimleri yapacağız. İnşallah 10 bin ağacı toprakla buluşturacağız. Biz turizm diyoruz ama turizm için bir alt yapımızın olması lazım. Alt yapı yapıyoruz sonra buraya turist mi gelecek diyoruz. Bunları söylemeyeceğiz. Bu çalışmayı yapıyoruz. Burada dişbudak, çitlembik, çam ormanı, akasya değişik 7-8 ağaç çeşidimiz var. Çevre düzenlemesiyle burası güzel olacak. Bizden sonra gelenler de inşallah bunu devam ettirirler.'

İş makineleri ile yapılan çalışmaya çok sayıda vatandaşın katılması dikkat çekti. Ayrıca, fidan dikim çalışmasına katılan vatandaşlar ise kaymakamlığın böyle bir organizasyonu yapmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, çalışmada emeği geçenlere teşekkür ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 bin fidan toprakla buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN