Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çampınar köyü sakinleri taş ocaklarını istemiyor

Giriş Tarihi: 18.12.2013 16:33

Çampınar köyü muhtarı Hasan Çalışkan: 'Taş ocakları, mera alanlarına zarar verecektir'

Çampınar Köyü Muhtarı Hasan Çalışkan, köy sınırları içerisine taş ocakları yapımı için ruhsat başvurularının olduğunu kaydederek, yapılması planlanan taş ocaklarının köyün mera alanlarına ve içme sularına zarar vereceğini savundu.

Çalışkan, taş ocaklarının mera alanlarını yok edeceğini ileri sürerek, 'Köyümüz sınırları içinde taş ocakları yapılmak için ruhsat başvuruları yapılmıştır. Buraya yapılacak taş ocakları, mera alanına zarar verecektir. Bu bölge en az 10 bin küçükbaş ile 5 bin büyükbaş hayvan otlatılmaktadır. Dolayısıyla ülke ekonomisine katkı sağlanmaktadır. Burada yapılacak taş ocakları mera alanının tamamen bitmesine neden olacaktır. Buda köyümüzdeki hayvancılığın bitmesine ve köylülerin sıkıntı çekmesine neden olur. Bu noktada yetkililerimizin bizimle ilgilenerek, taş ocağı yapımına ruhsat vermemelerini istiyoruz' dedi.

Taş ocaklarının Malatya'ya giden suyu da kirleteceğine dikkat çeken Çalışkan, 'Taş ocakları, Malatya bölgesinin içme suyuna büyük zarar verecektir. Buradaki kazı çalışmalarından dolayı Malatya'ya gelen suyun yerin altına batmasına vesile olacağı ihtimallerin en büyüğüdür. Bu noktada da yetkililerin sesimize kulak vermesini bekliyoruz' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çampınar köyü sakinleri taş ocaklarını istemiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN