Ağrı Dağı'nın eteklerine yaban hayvanlar için yem bırakıldı

Iğdır'da ağır kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlar için Ağrı Dağı'nın eteklerine 350 kilogram yem ve sakatat konuldu

Giriş Tarihi: 8.1.2014 12:12
Iğdır'da ağır kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlar için Ağrı Dağı'nın eteklerine 350 kilogram yem ve sakatat bırakıldı.

Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, olumsuz hava koşullarından etkilenen yaban hayvanlar için, Ağrı Dağı'nın eteklerindeki belediye çöplüğü mevkisinde yaban hayvanlar için yemleme çalışması yaptı.

Şube müdürü Mete Türkoğlu, yaban hayvanların Ağrı Dağı eteklerinde yoğun olarak yaşadığını, bundan dolayı bölgede belli aralıklarla yemleme çalışması yaptıklarını söyledi.

Kentte bu yıl soğuk havanın etkisini hissettirdiğine dikkat çeken Türkoğlu, "Biz müdürlük olarak, bu yıl yemleme çalışmasını sık sık yapıyoruz. Geçen yıllara nazaran bu yıl Iğdır çok soğuk. Biz de yaban hayvanlar için doğaya yem ve sakatat bırakıyoruz" dedi.

Özellikle kuşlar için hem kent merkezi hem de doğaya yem bıraktıklarını anlatan Türkoğlu, şunları kaydetti:

"Kış mevsimi başladığı günden bu yana yemleme çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Özellikle belirli bölgelerde yemleme çalışması yapıyoruz. Bu bölgelerden biri Ağrı Dağı'dır. Ağrı Dağı birçok yaban hayvana ev sahipliği yapıyor. Biz de bu düşünce ile bu bölgedeki yaban hayvanlar için yemleme çalışması yapıyoruz. Bize destek olmak isteyen vatandaşlarımız müdürlüğümüze gelip gerekli destekleri verebilirler. Bazı esnaflarımız yaban hayvanlar için, iş yerlerinde ekmek atıkları topluyor. Bu vatandaşlarımızın davranışları bizi oldukça mutlu etti."

Çalışma kapsamında belirlenen noktalara 300 kilogram yem ile 50 kilogram sakatat konuldu. Yemleme çalışmalarının kış boyu devam edeceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağrı Dağı'nın eteklerine yaban hayvanlar için yem bırakıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN