Türkiye'nin en iyi haber sitesi

52 bin kişiyle "Ordu karşılaması" oynayacaklar

Ordu'da bir dernek tarafından hazırlanan "Ordu Karşılama Oynuyor" projesi ile 52 bin kişi aynı anda "karşılama" oynayıp Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi hedefliyor

Giriş Tarihi: 11.4.2014 16:21
Ordu'da bir dernek tarafından hazırlanan "Ordu Karşılama Oynuyor" projesi ile 27 Nisan'da 52 bin kişi aynı anda "karşılama" oynayıp Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi hedefliyor.

Ordu Valisi Kenan Çiftçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, hazırlıkların devam ettiğini belirterek, "İnşallah vakti geldiğinde rekor denemesi gerçekleştirilecek" dedi.

Rekor denemesinin Ordu'nun tanıtımına katkı sağlayacağını vurgulayan Çiftçi, şöyle konuştu:

"52 bin kişiyle aynı anda Ordu karşılamasının oynanması hedefleniyor. Hazırlıklar devam ediyor. İnşallah vakti geldiğinde gerçekleştirilecek. Ordu'nun tanıtımı için bu etkinlik son derece önemli. Çünkü yaptığınız her faaliyet ve her iş tanıtımdır. Medyada ses getiren her iş Ordu'nun adının duyulmasına katkı sağlayacaktır. Ordu adı duyuldukça ve güzellikler görüldükçe herkes daha mutlu olacak. Bu, turizmimize ve ekonomimize de canlılık getirecek. Rekor denemesi çok farklı alanlarda planlanıyor. Herkes olduğu yerde rekor denemesine dahil olabilecek. Havalimanında yapılacak, bazı statlarda yapılacak. Aynı şekilde İstanbul'da yapılacak yerler olacak. Yine Japonya'daki gurbetçilerimiz katılmak istediler. Onların da yapacakları alanlar var. Belirli bir saatte dünyada aynı anda Ordu karşılaması oynanarak rekor denemesi yapılacak."

Vali Çiftçi, projeyi hazırlayan Erkan Öztürk Folklor Araştırma Gençlik Spor Kulübü Derneğini kutladığını sözlerine ekledi.

Sponsor sorunu
Proje Koordinatörü Telat Baş ise rekor denememesi için yaklaşık 80 bin liraya ihtiyaç duyulduğunu, bunun için de çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Sponsor bulmada sorun yaşadıklarını ifade eden Baş, "Sponsorlarımızı bulup rekor denemesini yapmak istiyoruz. Bütün Orduluların bu projeye sahip çıkmasını bekliyorum. Bu rekor denemesi bizi dünyaya tanıtacak. Bu nedenle rekor denemesini çok önemsiyoruz. Aynı hassasiyeti başta iş adamlarımız ve Ordu halkından da bekliyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
52 bin kişiyle "Ordu karşılaması" oynayacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN