Azdavay 11 gün sonra tekrar suya kavuştu

Giriş Tarihi: 17.6.2014 15:41

Kastamonu'nun Azdavay İlçesinde meydana gelen yoğun yağış nedeni ile zarar gören Azdavay içme suyu isale hattı onarıldı.

Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediye Başkanlığı, Kastamonu Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü ve Azdavay Kaymakamlığının ortak çalışması ile heyelan sonucu kırılan yaklaşık bir kilometre boru yenilendi ve ilçeye tekrar içme suyu verildi. Su hattının yenilenmesi için olağan üstü çaba harcadıklarını belirten Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek ' İlçemizde meydana gelen yoğun yağış nedeni ile oluşan heyelan nedeni ile zarar gören yaklaşık bir kilometrelik isale hattımızı yenilemek için bölgeye yeniden yol açıldı ve hattımız tamir edildi. Bu süreçte Belediyemize teknik ve makine desteği vererek çalışmaların kısa sürede tamamlanmasını sağlayan Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediye Başkanlığı, Kastamonu Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü ve Azdavay Kaymakamlığı yanında çalışmalara katılan Belediyemiz Personellerine de teşekkür ediyorum.
İsale hattımızın zarar görmesi nedeni ile içme suyu veremediğimiz mahallelerimize tekrar içme suyu verdik. Vatandaşlarımıza gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah böyle bir felaket tekrar başımıza gelmez' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azdavay 11 gün sonra tekrar suya kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN