Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YEDAŞ'a 'Ulusal Şampiyonluk Ödülü'

Avrupa ve dünya çapında birçok kez 'En Prestijli Şirket' ödüllerini kazanan YEDAŞ, bu kez de Avrupa İşletme Ödülleri'nde 'Ulusal Şampiyon' oldu. YEDAŞ Genel Müdürü Türkoğlu, "2016'daki büyük finalin bir parçası olmak, YEDAŞ ve ülkemiz için gurur kaynağıdır" dedi

Giriş Tarihi: 26.10.2015
YEDAŞ'a 'Ulusal Şampiyonluk Ödülü'
Kurumsal ve operasyonel mükemmellik alanında 2019'da Avrupa'nın ilk 10 şirketi arasında olma vizyonu doğrultusunda dikkatleri üzerine çeken YEDAŞ, Türkiye'nin 2015-2016 yılı Avrupa İşletme Ödülleri'nin (European Business Awards) Ulusal Şampiyonu oldu. Avrupa İşletme Ödülleri CEO'su Adrian Tripp, YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu'na gönderdiği kutlama ve davet mektubunda, "Avrupa İşletme Ödülleri'nin "Başarı, Yenilik, Etik ve Uluslararası Anlayış" prensiplerini aktif bir biçimde sergileyen 'En Dinamik ve Heyecan Verici' şirketsiniz" diyerek, YEDAŞ'ın başarısını tüm Avrupa ile paylaştıklarını belirtti. Türkoğlu, "Bu ödülle birlikte Avrupa İşletme Topluluğu ile yakın ilişkiler kurarak, şirketimizin mükemmellik sürecinin tanıtılmasında bir adım daha atmış olacağız" dedi. YEDAŞ'ın, Avrupa'nın önde gelen iş adamları, akademisyenler, girişimciler, düşünce liderleri ve siyasi liderlerden oluşan elit bir jüri topluluğunun eleme sürecinden başarıyla geçtiğini belirten CEO Adrain Tripp, mektubunda "Sizler, ülkenizin bayrağını başarıyla taşıyan ve Avrupa işletme başarısı için rol model şirketlersiniz. Avrupa'daki önemli şirketlerden biri olarak kabul edildiniz. Müşterilerinizle, çalışanlarınızla, paydaşlarınızla başarınızı paylaşın ve başarınızla övünün" dedi. Avrupa İşletme Ödülleri'nin ana amacının Avrupa'daki güçlü ve başarılı şirketlerin gelişimini desteklemek ve tanıtmak olduğunu söyleyen YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, "Dünya çapında yedinci büyük denetim, vergi ve danışmanlık ağı hizmetleri sunan RSM'nin ana sponsoru olduğu Avrupa İşletme Ödülleri'nde 'Ulusal Şampiyon' olan Şirketimiz, ülkemizi Avrupa'da temsil etmeye hak kazanmıştır" diye konuştu.

32 BİN ŞİRKETİ GERİDE BIRAKTI

YEDAŞ Genel Müdürü Türkoğlu, "Bu yıl 9. kez düzenlenecek olan Avrupa'nın en prestijli ödül yarışmasında, 33 Avrupa ülkesinden 32 bin şirket ile ilişki kuruldu. YEDAŞ, tüm Avrupa'da 678 şirket arasında yer alarak, ülkemizin Ulusal Şampiyonu olarak belirlendi. Ülkemiz ve şirketimiz adına gurur duyuyoruz. Avrupa İşletme Ödülleri etki ettiği alan bakımından Avrupa'nın en dinamik şirketleri için bir vitrin olarak görülüyor. Başarımızı nasıl elde ettiğimizi daha derin bir biçimde açıklayabileceğimiz eleme sürecinin ikinci safhasını bekliyoruz. Bu adımda Avrupa'nın seçkin liderlerinden oluşan jüri üyeleri ödüle aday olan tüm şirketleri değerlendirecek ve grubun en iyisini, gıpta ile bakılan 'Ruban d'Honneur' onur kurdelasıyla ödüllendirecek. Bu kurdelayı kazananlar 2016 yılındaki büyük finalin bir parçası olmak için yollarına devam edecektir" şeklinde konuştu.

ŞAMPİYONLARA HALK OY VERİYOR
Geçtiğimiz yıl 70 bin halk oylaması yapıldığına dikkat çeken Türkoğlu, "Ulusal Şampiyonların videoları www.businessawardseurope. com adresinde yayınlanıyor ve şirketler halkın oylarına sunuluyor. Geçen yıl oylama sürecinde Avrupa İşletme Ödülleri web sitesini 500 bini aşkın kullanıcı ziyaret etmiştir. Şu anda önümüzdeki süreçte Ulusal Halk Şampiyonluğu var. 7 Mart 2016 tarihinde sonuç ilan edilecek, süreçle ilgili bilgilendirmeler ve PR çalışmaları şirketimiz tarafından yapılacaktır, tüm halkımızın desteğini bekliyoruz" diye konuştu.

17 MİLYON EUROLUK REKLAM DEĞERİNE SAHİP
2014-2015 yılındaki yarışmanın, 5 bin yazılı, görsel, online ve sosyal medya haberinde yer aldığını belirten YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, "Geçen yıl 17 milyon euroyu aşkın reklam değeriyle sonuçlanmış bir yarışmanın bu yıl 'Ulusal Şampiyonu' olduk. Milyonlarca iş adamına ulaşan geniş çapta küresel bir medya ilgisi elde eden yarışma, Financial Times, Reuters, Bloomberg, Euronews, Wallstreet Online ve birçok önemli Avrupa basınının manşetlerinde yer almıştır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YEDAŞ'a 'Ulusal Şampiyonluk Ödülü'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN