Tekkeköy 1 Kasım'da tarih yazdı

Tekkeköy ilçesi , AK Parti 1 Kasım genel seçimlerinde oyunu artırmasının yanında tarihinde en büyük oy oranına ulaşarak ilki gerçekleştirmiş oldu

Giriş Tarihi: 16.11.2015
Tekkeköy 1 Kasım'da tarih yazdı
1 Kasım seçimlerinde 'da oyunu arttıran ilçelerden biri de Tekkeköy oldu. Samsun'da oyunu artıran üçüncü ilçe oldu. Adalet ve Kalkınma Partisi 20 bin 706 kişiden oy alarak yüzde 65 oranıyla ilçe tarihinin en yüksek oy oranına ulaştı. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar "Halkımız 1 Kasım genel seçimlerinde istikrarın devamı için AK Partiye yüzde 49,5 oy oranında oy verdi. Partimiz bu genel seçimlerde 3 muhalefet partisinin aldığı oy oranından daha fazla oy alarak tek başına iktidar oldu. Bizler de Tekkeköy ilçemizde gece gündüz demeden kapı-kapı, cadde-cadde gezerek, tüm evlerin kapıları çalarak vatandaşlarımıza ulaştık. Onlarla tokalaşıp göz göze geldik. Esnafımız ve sanayicimiz ile bir araya geldik, girilmedik sokak, çalınmadık kapı bırakmadık. 7 Haziran seçimlerindeki oy oranımızı 1 Kasım seçimlerinde yüzde 13 puan daha artırdık. İlçemiz tarihinde yüzde 65 oy oranı ile genel seçimlerde tarih yazdık. Samsun'da oyunu en çok arttıran üçüncü ilçe olduk. Bu zafer hepimizin ortak zaferidir" dedi.

HEPİMİZİN ORTAK ZAFERİ
Ülkede olduğu gibi ilçelerinnde de halkın huzurlu olduğunu dile getiren Togar, "Ekonomideki olumlu hava esnafımızı da sevindirdi. Hizmetlerin ve istikrarın devam edecek olması ülkemizde ve ilçemizde bayram havası yarattı. 1 Kasım genel seçimlerinin sonucu hepimizin ortak zaferidir. Özellikle gece gündüz demeden bizimle seçim çalışması yürüten analarımız, bacılarımız, ablalarımız, kadın ve gençlik kollarımız, ilçe teşkilatımız, meclis üyelerimiz, AK Partiye gönül veren sevdalılarımız ve oyları ile desteğini esirgemeyen tüm halkımıza teşekkür ederim" dedi.

YÜZYILIN PROJESİ HAYATA GEÇİYOR
Büyükşehir Belediyesi ile Tekkeköy Belediyesi işbirliğinde ilçe merkezinin de içinde bulunduğu ana cadde, yol ve kaldırımlarda başlatılan köklü değişim hızla devam ediyor. Ana cadde çevre düzenlemesi, yol ve kaldırım çalışmalarını yerinde inceleyen ve yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 'Tekkeköy tarihinde bir miladın başlangıcı olacak bu çalışma aynı zamanda ilçemizin prestijini de değiştirecek. Bu çalışmayı ilçemiz açısından yüz yılın projesi olarak değerlendirebiliriz. Tren yolundan başlayıp Çay mahallemizdeki köprüye kadarki yolu tek şerit haline getiriyoruz. Yolun sağında ve solunda vatandaşlarımızın rahatça dolaşabilecekleri geniş kaldırımlar yapıyoruz. Kaldırımlara çeşitli süs bitkileri, oturma bankları ve dekoratif aydınlatma elemanları yapılacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekkeköy 1 Kasım'da tarih yazdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN