Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler AHOP ile sınavlarda başarıyı yakalayacak

Giriş Tarihi: 31.12.2015
Öğrenciler AHOP ile sınavlarda başarıyı yakalayacak

Zekasoft Yazılım tarafından geliştirilen 'Anlayarak Hızlı Okumaya Başlangıç' yazılımı kullanıcılarının anlayarak okuma hızlarını 28 günde en az yüzde 40 artırıyor

Dünyada bir ilk olan bu yazılım alışılagelmiş hızlı okuma tekniklerini bir tarafa iterek kullanıcılarına eğlenceli bir deneyim sunuyor. 3 yıl önce geliştirilen ve 3 yıldır bin 116 kişilik test grubu tarafından kullanılan yazılımın başarısı göz kamaştırıyor. Test grubundaki kullanıcıların ortalama gelişimleri yüzde 87 olurken özellikle dikkat eksikliği ve disleksi sorunu olduğu bilinen kişilerde bu oran ortalama yüzde 67.3. Yazılımın test grubundaki bu olağanüstü başarısı üzerine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Samsun Teknopark Yönetimi'ne proje olarak sunulan yazılım 2015'te Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde yeniden yazılarak satışa hazır hale getirildi. Yazılımın en önemli özellikleri arasında kullanıcıların günde sadece 15 dakika ders ve 30 dakika oyun oynayarak sıkılmadan kendi kendilerini geliştirebilmeleri ve yazılımdan faydalanmak için hiçbir eğitmene ihtiyaç duyulmaması geliyor. Bunun yansıra kullanıcılar Türkiye çapında ve bulundukları il çapında ne kadar iyi olduklarını ve eğitim programı boyunca gelişimlerini takip edebiliyor. Gamification (oyun sallaştırma) teknikleriyle geliştirilen ve yapay zeka içeren yazılım her kullanıcıya kendi seviyesine göre özel bir eğitim sistemi uyguluyor. İlk önce kullanıcının mevcut anlayarak okuma hızını test eden yazılım, sonrasında kullanıcının mevcut seviyesini 28 ders sonunda en az yüzde 40 artırmak üzere hedefler belirliyor ve kullanıcıya göre en uygun ders programını oluşturuyor.

YURTDIŞINDAN TALEP VAR

Yurt çapında 4000'den fazla kullanıcısı olan yazılıma yurt dışından da talep var. Zekasoft Yazılım T.A.Ş. Genel Müdürü Şadi Coşgun, 2016'da yazılı 8 farklı dilde daha geliştirilerek tüm dünyaya satmayı hedeflediklerini söyledi. Şadi Coşgun "Yazılımı satın alan pek çok müşterimiz, daha bir hafta geçmeden bizleri telefonla arayarak bizzat teşekkür ediyorlar ve bu bize yüksek motivasyon sağlıyor. Bu denli başarılı sonuçlar aldığımız için çok mutluyuz ve yazılımımıza pek çok ilave özellikler eklemeye devam ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler AHOP ile sınavlarda başarıyı yakalayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN