Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Samet inanılmazı başardı

Evinin önündeki spor tesisi, 6 yaşındaki engelli Samet Kaan Kuş'un tedavisinde moral kaynağı oldu. Artık o da akranlarıyla koşabiliyor

Giriş Tarihi: 31.12.2015
Samet inanılmazı başardı
Doğumu sırasında oksijensiz kalan ve beyden aşağısı felç olan 6 yaşında Samet Kaan Kuş, Atakum Belediyesi'nin Mevlana Spor Tesisleri projesi sayesinde yürümeye başladı. Yaşadıkları olayı 'olağanüstü' olarak adlandıran dede Osman Kuş, Samet'in iyileşme sürecini SABAH'a anlattı. Yıllardır torununun yürüyebilmesi için çare aradıklarını söyleyen dede Osman Kuş, aradıkları çareyi Atakum Belediyesi Mevlana Spor Tesisleri'nde bulduklarını ifade ederek, "Yıllardır çare arıyorduk. Evde egzersizler yaptırıyorduk ama iki adım atıp düşüyordu. Çaresizlik içinde ve dua ederek torunumun yaşıtları gibi yürümesini, koşmasını, oynamasını bekliyorduk. Biz bu bekleyiş içindeyken Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, evimizin tam karşısına bir spor tesisi yaptırdı. Torunum camın kenarında oturup bu tesiste top oynayan çocukları izliyordu. Sürekli olarak da yanlarına gitmek, onlarla beraber oynamak istiyordu. Biz de daha fazla üzülmesin diye çocukların yanına götürüyorduk ve kollarından tutup ayakta kalmasına destek oluyorduk. Bir aydan daha kısa bir sürede bu heyecanla önce ayakta durup dengesini kurmaya, kendi kendine yürüyüp koşmaya başladı. Bu tesisin yapılmasına kimin en ufak dahi emeği varsa Allah ondan razı olsun" diye konuştu.

TAŞÇI: TÜM KAPILAR AÇIK

Minik Samet'in olağanüstü durumu karşısında büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Tesislerin bitiminden sonra belediye ekiplerine tüm alanların kapılarını açmalarını ve çocukların bu tesisi istedikleri zaman kullanabilmeleri için talimat verdim. Mahallenin çocukları burada oynarken camdan izleyen ve heveslenen Samet, bu heves ve heyecanla inanılmaz bir şekilde kısa sürede kendi ayakları üzerinde yürümeye, koşmaya başladı. Bu tür tesislerdeki amaçlarımız hem çocuklarımıza bir spor alanı oluşturmak hem de evlerine hapsolmuş engellilerimize hareket imkanı sağlamak. Tesislerimizin sayısını artırmak için bu olay bizi motive etti" dedi.

DEDEDEN BAŞKAN TAŞÇI'YA TEŞEKKÜR
Tesiste büyük bir coşku yaşayan 6 yaşındaki Samet Kaan Kuş'la birlikte top oynayan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı duygusal anlar yaşadı. Uzun süre minik Samet'le top oynayan Başkan Taşçı, "Samet ile ilk tanıştığımız günden bugüne yaşanan hızlı gelişme sürecek ve inanıyorum ki yavrumuz kısa sürede tamamen sağlığına kavuşacak" şeklinde konuştu. Minik Samet'in dedesi 67 yaşındaki Osman Kuş ise Başkan Taşçı'ya teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samet inanılmazı başardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN