Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlkadım’da çağ

Yerel seçimler öncesi halka verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, insana dokunan ve gönüllere değen projeler ürettiklerini ifade etti

Giriş Tarihi: 8.4.2016
İlkadım’da altın çağ
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok 'Önce insan' ilkesiyle çalıştıklarını söyledi. Belediye hizmet ve projelerini halkın talep, istek ve önceliklerine göre şekillendirdiklerini söyleyen Başkan Tok "Hizmetlerimizi halkla yaptığımız istişareyle sonuca kavuşturuyoruz" diye konuştu. Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi'ni İlkadım'a kazandırdıklarını söyleyen Başkan Tok, "Dev eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım. Bitiremezler, yapamazlar dedikleri ne varsa hükümetimiz ile birlikte hepsini tek-tek yaptık, hayata geçiriyoruz" dedi.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜĞÜ
Yatırımın ilçelerine kazandırılması noktasında Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a teşekkür eden Başkan Tok, "Merkezin yapıldığı bu alan İlkadım Belediyemize ait Fen İşleri Müdürlüğümüzün şantiyesiydi. Bakanlığımız ile görüştük istişareler gerçekleştirdik ve bu alanı teslim ettik. 5 bin 246 metrekarelik alana inşa edilecek arsa, bina ve teşrifatı ile 20 milyon TL'ye mal olacak merkezimiz 13 mahalleye hitap edecek. 170 bin gencimiz bu tesisimizden faydalanacak" diye konuştu. Temelinin atıldığı 18 Ağustos 2015'ten bugüne inşaatı hızla devam eden Derebahçe Sosyal Tesisi inşaatının tamamlanması için sayılı günler kaldı. 6 dönümlük alan içinde inşa edilen Derebahçe Sosyal Tesisi'ni söz verildiği tarihe yetiştireceklerini ifade eden Başkan Tok, 4173 metrekareye konuşlandırılarak, içinde Samsun'un en büyük düğün ve toplantı salonunun olacağı tesisin bölgede büyük bir ihtiyacı karşılayacağını kaydetti.

DEREBAHÇE YÜKSELİYOR
Başkan Tok "Derebahçe Sosyal Tesislerimiz söz verdiğimiz gibi hızla yükseliyor. 8 ay önce temelini atmış olduğumuz tesisimiz, şu anda bitme aşamasına geldi. Burası çok önemli bir görev üstlenmiş olacak. Kadınlara yönelik fitness salonları, çocuklarımıza yönelik bilgi evleri, ev kadınları ve meslek öğrenmek isteyenlere el ve beceri kurslarının verileceği sınıflar, düğün ve toplantı salonu, cep sineması ile beraber tesis önünde bulunan park ve yeşil alanları muazzam bir tesis olacak" görüşünü dile getirdi.

DOĞA HARİKASI ALTIN YOL
Ihlamur caddesi üzerinden Baruthane Mahallesi'ne geçiş güzergahı olarak kullanılacak 'Ahşap Yürüyüş Yolu' da tamamlanmak üzere. Baruthane Mahallesi'nde vatandaşların talepleri doğrultusunda projelendirilerek yapımına başlanan ahşap yürüyüş yolunda çalışmaları takip eden Başkan Tok, 4 ay önce yapımına başlanan projenin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Başkan Tok, doğal alanın korunup yeşilin muhafaza edildiği, ışıklandırma çalışmalarının yapıldığı, tamamen ahşap malzemelerden yapılan yürüyüş yolunu engellilerin de rahatlıkla kullanabileceğini ifade etti. Başkan Tok "Doğa ile bir bütün halinde projelendirilen aydınlatma direkleri dahil tamamen ahşap malzemelerden dizayn ettiğimiz yürüyüş yolumuzun kısa süre sonra açılışını gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bölge halkının ulaşım problemini çözmenin yanında çevreye uygun bir şekilde doğal yapının korunarak ahşap malzemeler kullandığımız seyir, dinlenme ve okuma alanlarıyla komplike bir alan haline getirdiğimiz ahşap yürüyüş yolu fotoğraf tutkunlarının kullanabileceği doğal bir stüdyo ve çekim merkezi olacak" diye konuştu.

IHLAMUR CAFE UĞRAK MEKÂNI
Baruthane Mahallesi'ndeki eşsiz şehir ve deniz manzarası ile müşterilerine hizmet veren İlkadım Belediyesi Ihlamur 82 çeşitlik menüsü ile damak tadına hitap ediyor. Balık, et ve sebze, pide olmak üzere yöresel zengin yemek menüsüne sahip olan Ihlamur Cafe Restaurant'ta Karadeniz yöresine has karalahana dolması ve keşke müşterilerin en çok tercih ettiği yemekler arasında.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlkadım’da altın çağ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN