Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elif’in tercihi oldu

Milli çü Elif Esin Başkaya, antrenman için Büyükşehir Belediyesi’nin inşa ettiği Karadeniz’in ilk ve tek golf sahasını tercih etti

Giriş Tarihi: 4.7.2016
Elif’in tercihi Samsun oldu
Gross Bayanlar Şampiyonu milli çü Elif Esin Başkaya 'da çalışmalarını sürdürüyor. 'nin ilk resmi golf sahası olan Samsun Golf Antrenman Sahası'nda golf oynayan Başkaya, milli formayı layıkıyla taşıyıp Türkiye'de golfün gelişmesine önemli katkılar vermeyi hedeflediğini söyledi. Türkiye'de golf sporuna karşı garip ön yargılar olduğunu ifade eden milli Golfçü, "Genç arkadaşlardan golfe karşı ön yargılı olmamalarını bekliyorum. Çünkü bu ön yargılar golfün ülkemizde gelişmesini engelliyor. Golfü spor olarak görmeyenler var. Sadece yürüyorsun, arabaya binip geziyorsun, sadece topa vuruyorsun şeklinde ön yargılar var. İnşallah genç arkadaşlar bu ön yargıları bir kenara bırakıp golf ile tanışırlar. Çok kolay olmadığını ve büyük çaba sarf edilmesi gerektiğini anlayacaklardır. Golfü görüp denedikleri an, zaten bir daha bırakmayacaklardır. İnşallah golf sahaları ülkemizde yaygınlaşacak ve bu spor elit tabaka damgasından kurtulacaktır" diye konuştu.

DOĞA İLE MÜCADELE SPORU
Kendisi gibi gençlerin genellikle performans golfü oynadığına dikkat çeken Başkaya, "Burada her şey oyuncuya aittir. Bütün sorumluluklar oyuncunundur. Dolayısıyla ön yargıların aksine golf sadece zengin sporu değildir. Ancak çok uzun zaman alan ve özveri gerektiren bir spordur. Golf aslında doğal yaşam altında doğa ile mücadele sporudur. Çok büyük bir kondisyon gerektiriyor. 5 saat boyunca aynı performansı göstermeniz lazım. Bu da golfün aslında ne kadar da zor bir spor olduğunu ortaya koyuyor" dedi. Bu güne kadar eğitimi ile golfü aynı anda yürütmeye çalıştığının altını çizen Başkaya, "Tahmin edersiniz ki eğitimle beraber golfü ilerletebilmek çok zor. Olanaklar da yeteri kadar buna el vermeyebiliyor. Bu nedenle kendimi daha çok eğitim bazlı yetiştirmeye çalıştım. Ama golfü de çok önemsedim. Boş zamanlarımı golf ile değerlendirdim ama eğitime de çok önem veriyorum. İkisini aynı anda yürütmeye çalıştım. Bunu birazcık başardığımı düşünüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elif’in tercihi Samsun oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN