Türkiye'nin en iyi haber sitesi

cenneti , Büyükşehir Belediyesi yatırımlarıyla gelişiyor

Karadeniz’in incisi , Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği parlak projelerle çekiyor

Giriş Tarihi: 4.7.2016
Turizm cenneti Samsun, Büyükşehir Belediyesi yatırımlarıyla gelişiyor
Karadeniz'in tek metropol kenti 'da, Büyükşehir Belediyesi'nin bir çok alandaki iddialı projeleri çekiyor. Tarımdan sanayiye, eğitimden spora kadar hemen her alanda geleceğe şahlanarak koşan Samsun, de sahip olduğu büyük potansiyelini gün ışığına çıkarmaya hazırlanıyor. Kentin doğal, kültürel ve tarihi potansiyelini turizme kazandırmayı amaçlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, ilçe ilçe düzenlediği 2 yıllık turizm eylem planı toplantılarında alınan kararları projelendirerek tek tek hayata geçiriyor. 14 ilçedeki turizm atağı büyük bir özveri ile sürüyor. Samsun'da yapılacak 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatı'nı Samsun'un tanıtımı için fırsat bilen Büyükşehir Belediyesi, turizm projelerini o güne kadar tamamlamayı hedefliyor.

600 yıllık efsaneye özel tanıtım
Yapılan çalışmalar neticesinde Samsun'un Tekkeköy ilçesi, milattan önce 15 bin yılına dayanan ilk insan izlerinin bulunduğu mağaralarıyla öne çıkacak. Ortasından geçen Yeşilırmak-Suat Uğurlu ve Hasan Uğurlu baraj gölleri ile yerleşim bakımından Davos'a benzeyen 'Saklı Cennet' Ayvacık ise keşfedilmemiş panoramik manzarası ve doğal güzellikleriyle, Alaçam da halen tazeliğini koruyan 600 yıllık "Geyik Baba" efsanesiyle tanıtılacak.

İlçelerde yaşam konforu artıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi, yol, içme suyu, kanalizasyon, katı atık ve atık su arıtma tesisleri yatırımlarıyla ilçelerde yaşam konforunu artırıyor. Kırsal mahallelerin beton ve asfalt yollarla birbirine bağlayan Büyükşehir, temiz içme suyu ve kanalizasyon şebekesi olmayan mahalle bırakmıyor. İlçeleri şantiyeye çeviren Büyükşehir, 50 yıllık alt yapı sorununu ortadan kaldırıyor. Şu ana kadar da 14 ilçeye 14 ayda 150 milyon TL'lik yatırım gerçekleştirildi. 30 Mart seçimlerinden sonra ilçelerde başlatılan alt yapı, turizm ve kırsal kalkınma hamleleriyle ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Bilmediğimiz veya farkına varamadığımız çok sayıda turizm potansiyeline sahip olduğumuzu keşfettik. Şimdi de ilçe ilçe 2 yıllık eylem planlarıyla bunları hayata geçiriyoruz" bilgisini verdi.

Panorama 1919 Müzesi
Milli Mücadele'yi başlatmak üzere Samsun'a ayak basan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ne giden süreçte verdiği tarihi mücadeleyi ziyaretçilere yeniden yaşatacak olan Panorama 1919 Müzesi'nde de şu anda son çalışmalar yapılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm cenneti Samsun, Büyükşehir Belediyesi yatırımlarıyla gelişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN