Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lojistik Köy’ün yüzde 35’i tamamlandı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Lojistik Köy ile artık üreticilerimizin malı tarlada heba olup gitmeyecek alın terinin hakkını alacak” dedi

Giriş Tarihi: 10.11.2016
Lojistik Köy’ün yüzde 35’i tamamlandı
Samsun Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğü, Tekkeköy Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Merkez Organize Sanayi Bölgesi ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın da işbirliği ve destekleriyle Tekkeköy ilçesi Aşağıçinik mahallesinde yaklaşık 680 dönümlük arazide yapım çalışmaları devam eden Lojistik Köy inşaatının yüzde 35'i bitti.

SAMSUN DEĞİŞİYOR
Samsun'un ekonomik anlamda tarihini değiştirecek projelerden biri olan Lojistik Köy inşaat alanındaki çalışmaları yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 40 milyon Euro'luk proje olan Lojistik Köyün kuru liman tipi bir yatırım olduğunu belirterek, "Projenin Tekkeköy'e yapılması tesadüf değil. Samsun-Ordu karayolu doğu-batı yönünde ana bağlantı yolu olup, aynı zamanda Samsun'u Ankara'ya bağlayan anayoldur. Samsun-Çarşamba demiryolu hattı, Lojistik Merkezi'nin yanından geçmektedir. Dolayısıyla bu proje, kent ekonomisinin yanında bölge ve ülke ekonomisi için de çok önemli. Özellikle üretimiz için büyük avantajlar da getirecek. Çiftçimizin ürettiği ürün artık tarlada heba olup gitmeyecek alın terinin hakkını alacak" dedi. İnşaatın 2017'de tamamen bitirileceğini belirten Başkan Yılmaz, "Lojistik Köy Samsun'u Orta Doğu, Orta Asya ve Kafkas ülkelerine açılan ithalat-ihracat kapısı haline getirecek. Samsun artık top yekûn kalkınma yolunda sahip olduğu bölgesel avantajları en iyi şekilde kullanıyor. Lojistik Köy de büyük bir fırsat" diye konuştu.

5 BİN KİŞİYE FIRSAT
2023 hedeflerine ulaşmanın yolunun lojistik altyapısı güçlü Türkiye'den geçtiğinin de altını çizen Başkan Yılmaz, projenin aynı zamanda istihdama büyük katkı sağlayacağını belirtti. Başkan Yılmaz, "Lojistik Köy işsizlik nedeniyle başka şehirlere olan göçü durduracak. Burası aynı zamanda 5 bin vatandaşımıza istihdam kapısı olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lojistik Köy’ün yüzde 35’i tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN