Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir, Diyarbakırlılara meslek öğretiyor

Büyükşehir Belediyesi’nin kentte istihdamı artırmaya yönelik ilkini geçen yıl başlattığı ve yoğun ilgiyle karşılaşan bu yıl 13 farklı branşta açtığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (DİSMEK) 460 kursiyerin katılımıyla eğitime başladı.

Giriş Tarihi: 15.11.2017 12:48
Büyükşehir, Diyarbakırlılara meslek öğretiyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin kentte istihdamı artırmak amacıyla ilkini geçen yıl açtığı ve yoğun ilgi gören DİSMEK kurslarını yeniden açtı. Bilgisayar İşletmenliği, bilgisayar destekli muhasebe, tekstil, cilt bakımı, saça geçici ve kalıcı şekil verme, autocad, kilim dokuma, pasta çıraklığı, ahşap süsleme, resim karakalem ve yağlıboya, aşçı çıraklığı ve F klavye olmak üzere toplam 13 kursa kayıt yaptıran 460 kursiyer eğitime başladı.

EĞİTİMLER PRATİK VE TEORİK BİLGİLERDEN OLUŞACAK

Eğitimlerin hafta içi ve hafta sonu şeklinde devam edeceği kurslarda öğrenciler, eğitim döneminde, temel iletişim, mesleki alanda yaşanan yeni gelişmeler, müşteri ilişkileri, iş güvenliği, işçi sağlığı, girişimci fikirler üretme, problem çözme, iş kurma ve geliştirme konularındaki dersler dışında mesleki açıdan pratik yapma şansı da bulacak.

KURSİYERLER EĞİTİM DÖNEMİNDE ÜCRET ALACAK

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, İŞKUR işbirliğiyle açtığı bilgisayar destekli muhasebe, saça geçici ve kalıcı şekil verme, kilim dokuma, aşçı çıraklığı ve tekstil kurslarında eğitim gören kursiyerler eğitime devam ettiği günler baz alınarak günlük 20 TL ücret alacak ve kursiyerlerin sağlık sigortaları yatırılacak.

Daha önce DİSMEK eğitimlerini sadece Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda gerçekleştiren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kuaförlük ve tekstil kurslarını Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet yürüten Ben u Sen ve Yeniköy Çamaşır Ev'lerinde açtı.

MEB ONAYLI SERTİFİKA

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz bir şekilde verilen kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlerin, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifikaları almaya hak kazanacakları belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir, Diyarbakırlılara meslek öğretiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN