Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de fırtına fiyatlarını artırdı

'de etkili olan fırtına nedeniyle çıların denize açılamaması, tezgahlardaki balıkların azalmasına ve fiyatların yükselmesine neden oldu.

Giriş Tarihi: 7.12.2017 17:24 Güncelleme Tarihi: 7.12.2017 18:21
Karadeniz'de fırtına balık fiyatlarını artırdı

'da son günlerdeki olumsuz hava koşulları nedeniyle çılar, denize açılamadı. Tezgahlarda balık türleri yarı yarıya azalırken lilerin kışın en çok tercih ettiği nin fiyatı 7 liradan 20 liraya yükseldi.

Balıkçı Engin Güneş, fırtınanın balık fiyatlarını vurduğunu, tezgahlardaki balık türlerinin azaldığını ifade ederek "Daha çok Batı Karadeniz'de tutulan hamsinin fiyatı fırtına nedeniyle 20 liraya kadar çıktı. Daha önce hamsi 5 ila 7 liradan satılıyordu. Hava şartlarından dolayı fiyat artışı var. Balık az olunca fiyatlar da arttı." dedi.

Balık fiyatlarının yüksek olmasının satışları düşürdüğüne dikkati çeken 14 yıllık balıkçı Bülent Çakmak ise, "Biz de havaların düzelmesini bekliyoruz. Fiyatların yükselmesi satışları düşürdü, ucuz olunca vatandaş alıyor, pahalı olunca yanaşmıyor. Aslında bu hava şartlarına göre balık fiyatları normal. Ama Karadenizliler kışın daha çok hamsi tüketiyor. Denizden de hamsinin az çıkması fiyatları yükseltiyor." diye konuştu.

Tezgahta kilogramına göre hamsi 20, istavrit 20, mezgit 30, sardalya 20, levrek 25, barbunya 30, çinekop 25, sarı kanat 45, zargana 20 liradan, ise tanesi 10 liradan satılıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karadeniz'de fırtına balık fiyatlarını artırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN