Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saçları etmeden mümkün

yaptırmak isteyenlerin en büyük endişesinin saçın edilmesi olduğunu belirten Saç Ekimi Koordinatörü , saç ekimi yapılırken saç tıraşı olunmasına gerek kalmadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 10.4.2018 10:16
Saçları tıraş etmeden saç ekimi mümkün

Hairestetik Turkey Koordinatörü , "Hatta öyle ki saç ekimi yaptırmayı düşünenlerin bir çoğu saçının lanması gerektiğini öğrenince ameliyat olmaktan vazgeçer. Saç ekimi işlemlerinde hastaların tıraşlı bir kafa ile normal yaşantılarına devam edememeleri çok normal bir endişedir. yıllardır saç ekim işleminde saçın tıraşlanmasını engellemek için çeşitli araştırmalar yapmıştır.

Hastaların saç ekim ameliyatlarına karşı olan en büyük endişelerini ortadan kaldırmak en büyük amaçtır. Saç ekimi operasyonunu ve iyileşme sürecinin daha rahat geçmesi için estetik cerrahi ger türlü imkanı sunmaktadır. Bugün estetik cerrahinin geldiği nokta hem estetik cerrahlar hem de hastalar için ameliyat sürecini kolaylaştırmak ile kalmıyor, iş ve sosyal yaşamlarından geri kalmalarına da olanak sağlamaktadır" dedi.

"FUE TEKNİĞİ İLE TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ

Ense bölgesinden FUE tekniği ile alınan saç köklerinin donör bölgesinden alındığı belli olmadan yapılan bir uygulama olduğunu kaydeden Sönmez, "Bu uygulama özellikle profesyonellik, yetenek ve tecrübe gerektirmektedir. Özellikle saçlarını tıraş ettirmek istemeyen sanatçı, futbolcu ve bayanların tercih ettiği bu yöntem toplum içinde bu uygulamadan rahatsız olanlar için oldukça rahatlatıcı ve konforlu bir tekniktir. Her saç şekline uygulanabilen tıraşsız saç ekimi operasyonu sonrasında kişiler iş ve sosyal hayatına geri dönebilmektedir" ifadelerini kullandı.

Bir seansta ortalama kişideki açıklığa göre 2 bin, 2 bin 500 greft tıraşsız saç nakli yapıldığını ifade eden Sönmez, "Talebe göre ise 2 hafta sonra aralıklı seanslar da yapılabilmekte, saç alınan bölgede operasyon anından itibaren iz kalmamaktadır. Birkaç yıl öncesine kadar saç ekiminde saç köklerinin çoklu ya da tek tek alımında donör bölgesi ve ekim bölgesi tıraş edilmekteydi.

Bu toplum içerisinde yarısı tıraşlanmış saçla gezmek durumunda kalan kişiler için hiç de kolay bir durum değildi. Hatta saç ekimi yaptırmak isteyen birçok kişinin işlem sırasında donör bölgenin tıraşlandığını öğrendiklerinde saç ekiminden vazgeçtikleri de çok sık görülen bir durumdu. Tıraşsız saç ekimi tekniği, işte bu problemi ortadan kaldırmak üzere geliştirilmiş yeni bir tekniktir" açıklamalarında bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saçları tıraş etmeden saç ekimi mümkün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN