Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyesi Haşere İle Mücadeleye Başladı

Giriş Tarihi: 2.4.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Karaman Belediyesi Haşere İle Mücadeleye Başladı
Belediyesi vatandaşların rahat bir yaz dönemi geçirebilmesi için sivrisinek ve karasinek mücadelesinde önemli yer tutan larvasit uygulamalarına başladı.
Hava sıcaklıklarının artması ile üremeye başlayan larva ve yumurtaların canlanmasını önlemek amacı ile başlanan çalışmalar, ilk etapta üremenin yoğun görüldüğü Katı Atık Tesisi ve Çöp Alanı, Atık Su Arıtma Tesisi, Kanalizasyon Sistemi, rögarlar, foseptikler, hayvan çiftlikleri ve gübrelik alanlarda devam ediyor.
Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Her sene olduğu gibi üreme şartlarının oluşmasıyla beraber faaliyetlerimiz başlamıştır. Sinek ve sivrisinek mücadelesinde en önemli aşama onların oluşmasının önüne geçmektir. Bu anlamda larvasit uygulamalarıyla sinek ve sivrisinek larvalarını henüz gelişimini tamamlamadan ortadan kaldırarak yaz aylarında oluşması muhtemel sıkıntının şimdiden önüne geçmeyi planlıyoruz. Bilinen bütün üreme alanlarında yeni ekipmanlar ilaçlar ve eğitimli personellerimiz ile çalışmalarımız devam edecektir. Vatandaşlarımız sivrisinek üreme alanı olarak bilinen sürekli su birikintilerinin kapatılması, evlerde açık ortamda bulunan lastik tekerlerin toplanarak şehir merkezinden uzaklaştırılması, kullanılmayan fosseptiklerin kapatılması konularında birimimizden destek alabilirler" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaman Belediyesi Haşere İle Mücadeleye Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN