Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kars Valisi Özdemir:

Giriş Tarihi: 7.3.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:52
Kars Valisi Günay Özdemir, Kars Kafkas Üniversitesi İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Safinaz Öğretmen’in (27), kaldığı kız öğrenci yurdunda hayatını kaybetmesi olayının sorumlularıyla ilgili gerekli işlemlerin yapılacağını söyledi.
Kars Valisi Günay Özdemir, “Dün Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalp krizi sonucu bir kızımızı kaybettik. Öncelikle kızımıza Allah’tan rahmet, ailesine, arkadaşlarına ve yakınlarına başsağlığı sabırlar diliyorum. Bu konuyla ilgili dün hem hastanede hem de Kredi Yurtlar Kurumu’nda arkadaşlarımız gerekli çalışmaları yapmışlar. Biz arkadaşlarımızı, çocuklarımızın hepsini dinledik. Bütün dertlerini bütün problemlerini dinledik. Arkadaşlarıyla ilgili iddialarını dinledik. Onlarla ilgili zaten şu anda idari anlamda da, adli anlamda da soruşturmalar devam ediyor. Soruşturmaların sonucuna göre sorumlular hakkında gerekli işlemler yapılacak” dedi.
Buradaki bütün kızlarımız bizim çocuklarımızdır diyen Özdemir, “Onlar bize emanettir. Biz onların her türlü güvenliğini ve her türlü imkanlarını sağlamakla görevliyiz. Bu konuda dün gece saat 02.30’a kadar yaptığımız toplantıdan sonra da ilk olarak hemen Başkanlığımda başta rektör olmak üzere belediye başkanı, emniyet müdürü, jandarma komutanı, yurt müdürleri ile beraber bu konuları değerlendireceğiz. Çünkü Kars’taki bütün öğrenciler Kars’taki halkımızın misafiridir” diye konuştu.
Kars halkının da bu konuda üzerine düşen görevi yaptığını belirten Günay Özdemir, “Kars halkı da bu konuda üzerine düşen görevi yapıyor ama yine de Kars içerisinde de bazı kendini bilmez, problemli kişilerin olduğu yönünde de iddialar var ki, bu Türkiye genelinde her yerdeki iddialarla aynı iddialar. Eğer bu konuda da böyle bir işlem yapan olumsuz davranan kendini bilmez kişiler varsa onlarla ilgili en ağır cezalar, en ağır yaptırımlar devam edecek. Şimdi biz bu konunun önemine binaen ilk işimiz olarak dün akşamdan itibaren ilk işimiz olarak Kars’ın en yüksek seviyedeki insanlarıyla beraber konuyu masaya yatırıp, bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Kısa vadede, orta vadede ve uzun vadede çözümlerle ilgili çözümlerimizi hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.
Daha sonra Valilik makamına geçen Günay Özdemir burada basına kapalı olarak Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Rektör yardımcısı, Jandarma komutanı ve yurtlar müdürleriyle birraya geldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kars Valisi Özdemir:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN