Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarfinaz Öretmen İçin Mevlit Okutuldu

Giriş Tarihi: 10.3.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Sarfinaz Öretmen İçin Mevlit Okutuldu
6 Mart 2015 tarihinde kaldığı Kız Öğrenci Yurdu’nda kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Kafkas Üniversitesi (KAÜ) öğrencisi Sarfinaz Öretmen, için mevlit okutuldu.
Kafkas Üniversitesi Davut-i i Camide okutulan mevlide KAÜ Rektör Yardımcısı Hidayet Metin Erdoğan, Genel Sekreter Yardımcısı Kasım Kantarcı, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ertürk Mert, öğretim üyelerive çok sayıda öğrenci katıldı.
Mevlit ardından açıklama yapan KAÜ öğrencisi Serkan Bilmez, arkadaşlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti.
Bilmez, “Değerli arkadaşlar bugün burada toplanma sebebimiz, ani bir kalp kriziyle hayatını kaybeden ve bizleri derin bir üzüntüye boğan Sarfinaz Öretmen kardeşimize son görevimizi yerine getirmektir. Safinaz kardeşimiz kar tanesi anlamına gelen Berfin ismini çok severdi ve bu yüzden hepimiz onu BERFİN olarak bildik, tanıdık. Berfinimiz birçoğumuz gibi maddi imkansızlıklara rağmen kendine bir gelecek kurmak için buraya okumaya gelmişti. Başta hocalarım olmak üzere çevresindeki herkes tarafından sevilen ve gerek okul içinde gerekse okul dışındaki yaşantısıyla örnek gösterilebilecek bir kişiliğe sahipti” dedi.
Serkan Bilmez, “Kardeşimiz, yarıyıl tatilini geçirdiği İstanbul’daki ailesinin yanından ayrılıp Kars’a dönerken maddi imkansızları elvermediği için uçak yerine uzun bir otobüs yolculuğu yapmış ve 6 Mart Cuma sabahında KYK yurdundaki odasına varmıştır. Henüz valizini bile açamamışken oda arkadaşına, başının döndüğünü söyledikten sonra oturarak bayılıyor. Arkadaşlarının yardım çığlıklarına önce temizlik görevlisi geliyor, durumun ciddiyeti anlaşıldıktan sonra güvenlik görevlisi geliyor ve nihayet olayın 112 Acil Servise verilecek boyutta olduğu anlaşıldıktan sonra Ambulans çağrılıyor. Hastaneye yetiştirilen Berfinimiz ne yazık ki kurtarılamıyor ve hakkın rahmetine kavuşuyor. Bizler inançlı insanlarız, ölüme de kadere de elbette ki inanıyoruz. Fakat Berfin kardeşimiz yere düştüğü anda yurtta ilk yardım yapabilecek bir sağlık görevlisinin olmamasının bu kötü kaderi değiştirip değiştirmeyeceğini de düşünmek ve birilerine düşündürmek zorundayız. 1500 kişinin yaşadığı yurdun içinde bir revir odasının ve sağlık görevlisinin olmaması yeni Berfinlerin ölmesine davetiye çıkarıyor. Bunun hesabını kim verecek? Çünkü artık yeni Berfinler kaybetmek istemiyoruz. Çünkü artık, insani vasıflarını yitirmiş ve adeta birer robota dönmüş yurt görevlilerinin ve yöneticilerinin kötü muamelelerini içimize sindiremiyoruz ve artık yeter diyoruz. Burada önemli bir noktaya da değinmek istiyoruz. Berfinimizin ölüm sebebi tamamen kalp krizidir. Sosyal medyada ve yerel medyada çıkan yalan yanlış haberler bizleri ve kardeşimizin ailesini derinden üzmektedir. Lütfen bu konuda duyarlı olalım. Son olarak Berfinin ölümüyle KYK yurdunun insanlık dışı koşulları gündeme gelmiş ve büyük bir farkındalık yaratılmıştır. Kardeşimizin acısının tazeliğinden dolayı şimdilik o sorunlarımıza değinmiyoruz ama çok iyi bilinsin ki bu konunun da takipçisi olacağız ve diğer Berfinler daha iyi koşullarda yaşasın diye daha fazla dile getireceğiz” şeklinde konuştu.
Mevlidin ardından davetlilere yemek ikram edildi. Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Sarfinaz Öretmen’in arkadaşlarının üzgün oldukları ise dikkat çekti. Mevlit sırasında kız öğrenciler çoğunluğu gözyaşlarını tutamadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarfinaz Öretmen İçin Mevlit Okutuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN