Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Giriş Tarihi: 22.3.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 18:02
Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Cıbıltepe’de düzenlenen ve iki gün süren ‘Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası’ bugün yapılan yarışlarla sona erdi.
’ın Sarıkamış İlçesi’ndeki Cıbıltepe Kayak Merkezi Çamaşır Dere mevkiinde iki gündür devam eden yarışlara Kars, Hakkari, Bingöl, Van, Erzincan, İzmir, Bursa ve Ankara’dan 80 sporcu katıldı.
Yarışmalar sonunda düzenlenen madalya töreninde konuşan Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu, ilk defa Sarıkamış’ta resmi anlamda kayakla oryantiring yarışları düzenlediklerini ve bu organizasyonu başarıyla tamamladıklarını belirtti. Çolakoğlu, Türkiye’de Kayakla oryantiringin yeni bir spor dalı olduğunu, sporcuların başarılı bir performans sergilediklerini söyledi.
Tekin Çolakoğlu, sporculara seslenerek, "Sizler bu branşın ilkleri ve geleceği olacaksınız. Belki bazı teknik bilgi eksikliğinden dolayı aksaklıklar olmuştur ama o teknik bilgileri sizlerin mutlaka tamamlaması gerekiyor. Bunu çok önemsiyoruz ve sizleri bu konuda her zaman destekliyoruz" dedi.
Daha sonra söz alan Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, Sarıkamış’ın kayak ve diğer spor dallarında uygun altyapıya sahip olduğunu vurguladı. Toksoy, ulusal anlamda gerçekleştirilen yarışların uluslararası anlamda da gerçekleşmesini arzu ettiklerini ifade ederek, yarışmaya katılan bütün sporculara başarılar diledi.
Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara madalyaları verildi. İki gün süren kayaklı oryantiring yarışlarında dereceye giren sporcular şöyle sıralandı:
Erkek -21
1. Tarık Kaya
2. Halil İbrahim Demir
3. Nihat Korucu
Erkek -20
1. Aykut Taşcı
2. Dilovan Orhan
3. Ümit Kızıldoğan
Erkek -16:
1. Kasım Karataş
2. Yasin Özer
3. Yasin Ayçiçek
Yeni başlayan erkek
1. Süleyman Ateş
2. Ömer Tilki
3. Soner Taşkın
Kadın -21
1. Nuriye Uzuncan
Kadın -20
1. Ayşenur Canatar
2. Rabia Önver
3. Gülşah Bircan Akpınar
Kadın -16
1. Rojda Işık
2. Melike Bilir
3. Ayşe Tokgöz
Yeni başlayan kadın
1. Gamze Boz
2. Kardelen İnan
Madalya törenine Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu, Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Beden Eğitimi Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Dursun Aydın, Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Gürsel Polat ile sporcular ile vatandaşlar katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası Sona Erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN