Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arpaçay’da Menfez, Köprü Ve Kanal Çalışmaları Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 27.5.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 09:35
Arpaçay’da Menfez, Köprü Ve Kanal Çalışmaları Devam Ediyor
Arpaçay Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) tarafından köy yollarının altyapılarını güçlendirmeye yönelik yapılan çalışmalar aralıksız devam ediyor.
Arpaçay’a bağlı köylerinin yollarındaki eski ve dar olan 9 menfez, 1 kanal ile 2 adet köprü-menfezin ihalesi yapılarak çalışmalara başlandı.
İlk etapta asfalt dökülecek grup yollarındaki köprü-menfezlerde başlayan çalışmalarda eski ve kazaya sebep olan 2 köprü yıkılarak 10’ar metre genişliğinde köprü-menfez çalışmaları yapılıyor. Devamında diğer köy yollarındaki menfezler ile kanal çalışması da tamamlanacak. Sürekli yağışlar nedeniyle iş zorlukla yürütülürken hem çalışma nedeniyle yolu kısa sürede açmak için hem de bir an önce asfalt dökümü için müteahhit firma hafta sonları da dahil olmak üzere 7 gün boyunca çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar sırasında kapanan yollarla ilgili olarak yol üzerinde bulunan köylerin ulaşımlarını şantiye ekipleri tarafından açılan alternatif güzergahlar üzerlerinden sağlanıyor.
Yapılan çalışımları yerinde gören ve ilgili firma yetkililerinden bilgiler alan Arpaçay’ın başarılı kaymakamı Faruk Erdem, olumsuz hava koşullarına rağmen çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti.
Kaymakam Faruk Erdem, çalışmaların olumsuz hava şartlarından dolayı istenilen hızda ilerleyemediğini, ancak yağışsız olan her gün yoğun çalışma yaptıklarını, işler istedikleri gibi giderse köprülerin önümüzdeki hafta Pazar günü bitirilerek hizmete gireceğinin müjdesini verdi.
“BU YIL 10 KİLOMETRE SICAK ASFALT YAPACAĞIZ”
Arpaçay’da hedeflerinin bu yıl 10 kilometre sıcak asfalt çalışması yapmak olduğunu ifade eden Kaymakam Faruk mFaruk Erdem, “Bu yıl Arpaçay’ın çıkışından başlayarak Değirmenköprü köyüne kadar olan güzergahta 10 kilometrelik sıcak asfalt çalışması yapacağız. Şu anda asfalt için altyapıları hazırlama aşamasındayız. Bitirir bitirmez hemen asfalt çalışmasına başlayacağız. Hedefimiz Değirmenköprü’ye kadar grup yolunu karayolları standardına kavuşturmak. Devamında ayrı bir proje ile Değirmenköprü-Koçköy yolunu da projelendirip ödenekler dahilinde yapmaya çalışacağız” dedi.
Kaymakam Erdem, “Arpaçay’dan başlayıp Tomarlı Köyü’ne kadar olan grup yolunu da projelendiriyoruz. Ona da kaynak bulma aşamasındayız. Bu yolları bu sene halledersek seneye de kalan 2 grup yolunu asfalt yapmak istiyoruz. Çünkü kumlama ve malzeme serimi ile yaptığımız yollar kalıcı olmuyor. Köprü-menfezlerdeki çalışma nedeniyle vatandaşlarımızı rahatsız ettiğimizin farkındayız. En kısa sürede onları da sıkıntıdan kurtarmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Mesai arkadaşlarımın özverili çalışmaları nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Arpaçay Kaymakamlığı’nca yürütülen çalışmaların sevindirici olduğunu belirten vatandaşlar ise Kaymakam Erdem’e ilçe yçnelik özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arpaçay’da Menfez, Köprü Ve Kanal Çalışmaları Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN