Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lider Çocuklar Tarımla Buluşuyor

Giriş Tarihi: 17.6.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 16:34
Lider Çocuklar Tarımla Buluşuyor
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca “Lider Çocuk Tarım Kampı” adı altında ilköğretim 4. Sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenirliği hakkında bilgi vermek amacıyla bir etkinlik gerçekleştirildi.
“Lider Çocuk Tarım Kampı” Projesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca 2014 yılında uygulamaya konulmuş olup, bu yıl 2. düzenlendi. ’ta gerçekleştirilen etkinlik çerçevesinde “Tarım Nasıl Başladı? Neden Önemli?” konulu Sinevizyon gösterisinin ardından öğrencilere fırın, Kaşar Üretim Tesisi, Büyükbaş Hayvan tesissileri gezdirildi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, “Öğrencilerimize kampın süreceği 3 gün boyunca tarım ile ilgi genel bilgilerin yanı sıra gıda güvenliğinden doğa bilincine kadar farklı üretim tekniklerini anlatıldı. Bu konuların yanında kampta birde bilinçli tüketici ve çevre bilincine dayalı bir eğitim oldu. İlimizdeki çeşitli okullardan toplam 14 öğrencimiz bu kampa katılarak eğlenceli dakikalar geçirdi Öğrencilerimiz ilk etapta tarımın önemini anlatan sinevizyon gösterisi izletildi. İzleyen günlerde sahaya çıkarılan öğrencilerimiz ile kaşar peyniri ve ekmek üretimi yapan işletmeler ve bunun yanı sıra büyükbaş hayvan işletmesi gezileri gerçekleştirildi. Yapılan etkinlikler çerçevesinde çocuklarımız tarım ve hayvancılığı yakından tanıyarak, sektör hakkında daha geniş bilgi sahi olup, yapılan uygulamalı eğitim ve teknik geziler sayesinde, yedikleri gıdaların ve çevrelerindeki birçok şeyin daha bilinçli olarak farkına varacaklardır. Bu proje sayesinde çocuklarımız geleceğe daha iyi hazırlanma fırsatı bulacaktır” dedi
“Lider Çocuk Tarım Kampı” programının son günü kampa katılan öğrencilere çeşitli hediyelerin yanı sıra sertifikaları da verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lider Çocuklar Tarımla Buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN