Bacıoğlu Köyü Suya Kavuşuyor

Giriş Tarihi: 30.6.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 05:03
Bacıoğlu Köyü Suya Kavuşuyor
’ın Arpaçay İlçesi’nin Ermenistan sınırında ve en uzak köylerinden birisi olan Bacıoğlu Köyü’nün uzun yıllardır çektiği susuzluk sıkıntısı çözüme kavuşuyor.
Arpaçay Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında projesi geçtiğimiz kış yapılarak ihale edilen ve yaz başında yapımına başlanan su işinde isale hattı, şebeke hattı, kaptaj, depo, tahliye hattı, drenaj ve dere geçidi çalışmalarının büyük bir bölümü bitirilirken projenin tamamının Temmuz ayında bitirilmesi planlanıyor. Kanlı Yayla mevkiinden getirilecek su ile Bacıoğlu Köyü kesintisiz suya kavuşacak.
Yapılan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Kaymakam Faruk Erdem, Arpaçay’a bağlı köylerde bir çok noktada çalışma başlattıklarını ve Bacıoğlu’nun su sıkıntısının bitirilmesiyle de Arpaçay’da su sıkıntısı yaşayan Melik ve Taşlıağıl köylerinin kaldığını belirtti.
Erdem, “Bu yıl birçok noktada ve yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Kaynak bulamama sorunundan dolayı Bacıoğlu, Melik ve Taşlıağıl köylerinde su sıkıntısı yaşıyorduk. Bu yıl Bacıoğlu’nun kaynak sıkıntısını çözdük ve çok yakında suyu musluklardan akıtacağız. Diğer 2 köyün de kaynak problemini çözdüğümüz an hemen projelendireceğiz. Şimdiden Bacıoğlu köyüne hayırlı olsun” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bacıoğlu Köyü Suya Kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN