Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Op. Dr. Ovalıoğlu, İremnur Yataz’ı Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 22.2.2015 12:38
Op. Dr. Ovalıoğlu, İremnur Yataz’ı Ziyaret Etti
Beyin Cerrahı olan ve aynı zamanda AK Parti Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Ovalıoğlu, beyin kanseri olan 11 yaşındaki İremnur Yataz’ı ziyaret etti.
Kastamonu’ya AK Parti’den milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunmak için gelen AK Parti Kastamonu Milletvekili Aday Adayı Beyin Cerrahı Prof. Dr. Cem Ovalıoğlu, beyin kanseri İremnur Yataz’ı ziyaret ederek hastalığıyla ilgili bilgiler aldı.
4,5 yıldır beyin kanseri tedavisi gören İremnur Yataz’ı ziyaret eden Op. Dr. Cem Ovalıoğlu, Yataz ailesi ile bir süre görüştükten sonra, İremnur Yataz’ın tahlil sonuçlarını inceledi. İremnur Yataz ile ilgili şimdiye kadar uygulanan tedavileri hakkında detaylı bilgiler alan Op. Dr. Ovalıoğlu, “Tümör, kötü huylu ve tekrar büyümesini engellememiz gerekiyor. Bu yüzden kızımızın, film sonuçlarını görmeden bir şey söylemek yanlış olur. Şu anda korkulacak bir durum yok. Bundan sonra kızımızın tedavisiyle ilgili bizim üzerimize düşeni yapacağız. İnşallah sağ salim sağlığına kavuşması için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca Ankara’da tedavi gördüğü doktorlarını da yakından tanıyorum ve onlardan kızımızın tedavi süreciyle ilgili bilgiler alacağım” diye konuştu.
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA
Konu hakkında açıklamada bulunan Kastamonu İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk ise, “20 Şubat 2015 Cuma günü yerel ve ulusal basında yer alan “Kastamonu’da 11 yaşında bir kız çocuğu amansız bir hastalıkla boğuşuyor” başlıklı haber yayınlandı. Bu haber üzerine İ.Y. isimli 11 yaşındaki kız çocuğumuz ile ilgili Kastamonu Valimiz Sayın Şehmus Günaydın’ın talimatları ile Müdürlüğümüzce evinden alınarak Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi ilgili branş uzmanları tarafından muayene edilerek tetkikleri yapılmıştır. Netice itibariyle hastanın nörolojik muayenesi doğal bulunmuş, tekrarlayan tümör görülmemiştir. Hastanın nörolojik şikayeti olmadığı sürece yılda 1 (bir) kez kontrolü uygun bulunmuştur. Herhangi bir yere sevk etme gereği duyulmamıştır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Op. Dr. Ovalıoğlu, İremnur Yataz’ı Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN