Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orman Haftasında Fidan Dikildi

Giriş Tarihi: 25.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 16:32
Orman Haftasında Fidan Dikildi
Çatalzeytin’de Dünya Ormancılık ve Orman Haftası nedeniyle Üniversitesi Çatalzeytin Kampüsünde fidan dikimi yapıldı.
“Her çocuk bir fidan, hepimiz bir orman” projesi kapsamında Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Orman İşletme ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa organize ettiği program saat 10.00’da Çelebiler Mahallesinde bulunan Çatalzeytin Kampüsünde Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından başladı. Programa Kaymakam Recep Koşal, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alper Yılmaz, Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz, İlçe Emniyet Amiri Halil Özkan, Kastamonu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Hasbi Yaprak, Orman İşletme Müdürü Emel Ak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sedat Ünal, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmaları Kastamonu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Hasbi Yaprak ve Çatalzeytin Orman İşletme Müdürü Emel Ak yaptılar.
Yaprak, “Evliya Çelebi Erzurum’dan yola çıkan bir ağacın üzerinde bulunan bir sincabın yere inmeden Antalya’ya kadar hiç yere inmeden geçebileceğini ifade eder Seyahatnamesinde. Günümüzde İç Anadolu ve Doğu Anadolu neredeyse çölleşme tehdidi ile karşı karşıya. Bu çölleşme ile birlikte erozyon ortaya çıkıyor. Ne yazık ki her yıl onlarca ton toprak denizlere akıyor. Genç arkadaşlarımız doğaya, çevreye daha sahip çıkarlar. Tüm katılımcılara ve organizasyonu düzenleyenlere teşekkür ediyorum“ dedi.
Emel Ak ise, “Bugünü fidan dikimiyle birlikte çocuklarımızın görsem olarak ta bu anı yaşamak için böyle bir program düzenledik. Ormanların endüstriyel faydaları yanında günümüzde endüstriyel katkısı yanında sosyal faydalarının daha fazla olduğu aşikardır. Ormanların toprakları muhafaza etmesi, suyu tutması, piknik ve mesire yerleri gibi yerler ormanların sosyal faydalarını ön plana çıkarmıştır.bu yüzden geleceğimizin teminatı olan gençlere orman sevgisini aşılamak için böyle bir etkinlik düzenledik. Belki tek bir taşı önemini yoktur ama duvarın oluşması için gereklidir. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
Yunus Emre İlkokulu öğrencileri Baran Özcan ve Kutlucan Köylü orman haftası ile ilgili şiirlerini okudular. Program katılımcıların 105 adet ıhlamur, 45 adet dut fidanlarının toprakla buluşmasıyla sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orman Haftasında Fidan Dikildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN