Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozkurtlu 36 Öğrenci Avrupa Ülkelerinde Staj Yapacak

Giriş Tarihi: 4.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Bozkurtlu 36 Öğrenci Avrupa Ülkelerinde Staj Yapacak
’nun Bozkurt ilçesindeki, Bozkurt Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden 36 öğrenci staj yapmak için İsveç, Almanya ve İspanya’ya gitti.
Türk Tarih Meydanı’ndan aileleri tarafından gözyaşları ile uğurlanan öğrenciler bir ay boyunca Almanya, İspanya ve İsveç’te staj yapacaklar.
AFAMED (Avrupa’da Farklı Alanlarda Mesleki Eğitim Deneyimi) Projesi kapsamında, Bozkurt ÇPAL Mobilya ve İç Mekan Tasarımı alanından 12 öğrenci Almanya, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanından 12 öğrenci İsveç-Stocholm ve Bilişim Teknolojileri alanından 12 öğrenci İspanya-Barcelona’da 04 Nisan-03 Mayıs 2015 tarihleri arasında staj yapmak için Bozkurt’tan yola çıktılar.
Bozkurt ÇPAL Müdürü Hikmet Kırık, okullarından 36 öğrencinin yurt dışında staj yapacağını ifade ederek, “Proje kapsamında bu yıl 12 öğrencimiz Almanya’ya mobilya konusu üzerinde staj görmeye gidiyorlar. Diğer 12 öğrencimiz ise İsviçre’ye Çocuk gelişimi ile ilgili staj görecekler. Diğer 12 öğrencimizde İspanya’da Bilgisayar üzerine staj görecekler. Böylece bu yıl 2014-2015 eğitim öğretim yılı içerisinde 36 öğrencimiz yurt dışında mesleki eğitim alanlarında staj yapmış olacaklar, böyle bir imkana kavuşacaklar” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozkurtlu 36 Öğrenci Avrupa Ülkelerinde Staj Yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN