Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Hijyen Timi Camileri Pırıl Pırıl Yapıyor

Giriş Tarihi: 7.7.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 09:50
Kastamonu’da Hijyen Timi Camileri Pırıl Pırıl Yapıyor
Ramazan ayının gelmesi ile birlikte camilerdeki temizlik çalışmalarını artıran Belediyesi, ibadethanelerin hijyenini sağlamak için ekip kurdu.
Kastamonu Belediyesi, halkın ibadet yeri camilere ve cami çevrelerine yönelik yaptığı çalışmalara Ramazan ayı ile birlikte hız verdi.
Ramazan ayında, özellikle Teravih namazlarında kalabalık olan camilerde, vatandaşların daha rahat ve daha temiz bir ortamda ibadetlerini yapabilmeleri için genel temizlik, halı yıkama temizleme ve çevre düzenlemesi yaptıklarını belirten Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Ramazandan sonra da bu faaliyetlerin aralıksız sürdüreceklerini belirtti.
Babaş, “Temizlik İmandandır. Temizliğin imandan olması bizim geleneklerimiz ve göreneklerimiz de inançlarımızın temelinde vardır. Peygamber Efendimiz buyuruyor ki, ’Temiz olan yerde hayır ve bereket vardır. Biz de, Peygamber efendimizin bu düsturuyla ibadethaneleri temiz tutmayı amaçlayan yerel yöneticilik anlayışıyla sosyal sorumluluğu yerine getiriyoruz. Kastamonuluların daha temiz ve hijyenik koşullarda ibadet etmesi için özel bir ekip kuran belediye, il genelindeki bütün camilerde seferberlik başlattı. Ramazan boyunca çalışmalarını sürdürecek olan belediye ekipleri, Ramazan bayramına kadar bütün camilerimizde temizlik çalışmaları bitecek” dedi.
Kastamonu Belediyesi ekipleri, çalışmalar kapsamında camilerde halıları süpürüyor, kütüphaneyi, mihrabı, minberi, vaaz kürsüsünü, ayakkabılıkları, camları baştan aşağı temizliyor. Cami imamlarından ve görevlilerinden gelen taleplere göre temizlik programını oluşturan ekipler, ibadethanelerin temizleme işlemi Ramazan bayramına kadar bitirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda ekipler, şu anada kadar 15 camiin temizliğini tamamladı.
Candaroğulları Camii İmamı Şükrü Kıldıroğlu, “Çok güzel bir uygulama, belediyemizin camilere ve ibadethanelere sahip çıkması çok anlamlı. Kastamonu’muzda bu ilk uygulamadır ve uygulamanın devam etmesini istiyoruz. Kastamonu Belediyemize çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kastamonu’da Hijyen Timi Camileri Pırıl Pırıl Yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN