Belediyesi, Haşerelerle Mücadele Ediyor

Giriş Tarihi: 9.7.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 07:35
Kastamonu Belediyesi, Haşerelerle Mücadele Ediyor
Belediyesi tarafından haşerelerle mücadele kapsamında başlatılan ilaçlama çalışmaları devam ediyor.
Kastamonu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Kastamonu halkının haşere ve sinekten uzak bir yaz geçirmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yaz ayının gelmesi ile çalışmalarını hızlandıran ekipler, özellikle sineklerin üreme alanları olabilecek durgun su alanları, yeşil alanlar, kanal, fosseptik kuyuları gibi yerlerde etkin bir şekilde ilaçlama yapıyor.
Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Belediye ekiplerinin sivrisinek ve karasineklerde larva döneminin gelmesi nedeniyle ilaçlama çalışmalarına başladığını kaydetti. Babaş, yaz aylarında sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi açısından erken dönemde yapılan larva mücadelesi son derece önemli olduğunu belirtti.
Kastamonu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü kontrolünde yapılan inceleme ile mahallelerde tespit edilen sivrisinek üreme odaklarının ilaçlandığını ve ilaçlamaya devam edildiğini ifade eden Tahsin Babaş, ilaçlama çalışmaları yaz ayları boyunca da devam edeceğini belirtti. Öncelikle haşerelerin üreme noktalarında ilaçlama çalışmalarının yapıldığını söyleyen Başkan Babaş, “Yaz mevsiminde vatandaşlarımızın sivrisinek sıkıntısı çekmemesi için ilaçlamalarımızı larva döneminde başlayarak devam ettiriyoruz. Bizler ilk olarak çalışmalarımıza sivrisineklerin üreyebilecekleri yerlerde başladık. Lavra döneminin bitmesinin ardından genel ilaçlama başlayacak. Amacımız vatandaşlarımızın sineklerden ve sinekler vasıtasıyla bulaşan hastalıklardan uzak rahat bir yaz geçirmeleri. Halk sağlığını ilgilendiren konularda belediyemiz üzerine düşen her türlü vazifeyi büyük bir hassasiyetle yerine getiriyor. Erken dönem larva mücadelesi, yaz aylarında da sinek ve haşereyle mücadeleye devam edeceğiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kastamonu Belediyesi, Haşerelerle Mücadele Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN