Kimsesiz öğrencilre giyim ve kırtasiye yardımı

Giriş Tarihi: 2.1.2013 15:14

'nın Derebucak ilçesine bağlı Durak köyünde öğrenim gören kimsesiz öğrencilere giyim ve kırtasiye malzemesi yardımında bulunuldu.

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Beyşehir Doğa Yürüyüşleri Grubu, yatılı okulda öğrenim gören kimsesiz 86 ve yerleşim biriminde yaşayan 45 olmak üzere toplam 131 öğrenciye giyim ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu. Doğa Yürüyüşleri Grubu üyeleri, Durak-Reze Beli Doğa Yürüyüşü etkinliği kapsamında ziyaret ettiği yatılı okulda, Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen kimsesiz ve devlet korumasında olan çocuklardan dinledikleri hikayelerinden etkilenerek, yardım yapmaya karar verdi. Bu kapsamda grup üyeleri, ayakkabı, eşofman takımı, iç çamaşırı, çorap gibi kıyafetlerden oluşan giyim ve çeşitli kırtasiye malzemelerini ziyaret esnasında öğrencilere dağıtılmak üzere okul yöneticilerine teslim etti.

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, doğa yürüyüşü etkinliğini bu tür anlamlı bir yardım organizasyonuna da dönüştürmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, 'Yapılan yardımın huzuru ve memnuniyeti içerisinde bu organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Derebucak Milli Eğitim Müdürümüz de derneğimizi arayarak teşekkürlerini ilettiler. Bu yardımların ulaşmasında emeği ve katkısı bulunan Beyşehir esnafı ile katılımcılara sonsuz teşekkür ediyoruz' dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kimsesiz öğrencilre giyim ve kırtasiye yardımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN