'Davos'u da sollarız'

Giriş Tarihi: 20.3.2013

Erciyes'in dünyaca ünlü kayak merkezine dönüşeceğini dile getiren Başkan Mehmet Özhaseki, "Rakip Davos ise biz onu sollarız" dedi

Kayseri'de tüm evlerin 'kıblesinin' Erciyes Dağı olduğunu, bu eşsiz coğrafi yapının bağından, yeşilliğinden ve suyundan çok istifade edildiğini anlatan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, hazırlanan Master Planı ile Erciyes'in, kayak merkezleriyle dünyaca ünlü İsviçre'nin Davos kentini geçeceğini söyledi.

"KAZANCI GEÇ FARK ETTİK"
Bölgeden para kazanmayı geç fark ettiklerini anlatan Mehmet Özhaseki, "5-6 yıl öncesine kadar burası belde belediyesine aitti. Hijyenik olmayan şartlarda tesis kurmuşlardı. Bize bağlandıktan sonra ince projelerin hazırlanması 4-5 yıl sürdü. İşlerin safhası, uzmanlar 1 yıl çalıştı ve 'Kayak merkezi olur' dediler. Küresel ısınmanın dağı etkileyip etkilenmeyeceğini de sorduk. 'Etkilenmez' dediler" diyerek yapılan çalışmaları adım adım anlattı.

İNŞAATLAR YAZIN BAŞLAYACAK
26 milyon metrekarelik dağın tapusunu çıkarttıktan sonra Hazine adına kaydettirdiğini ve satın aldığını anlatan Haseki, "Proje çalışması başladı, iki yıl sürdü. Belediye üzerine düşen işlerin yüzde 80'inini yaptık. Kafeler, sosyal tesisler, teleferikler… Bunların da hemen hepsi bitti. Yatırımcılara hazır hale geldi. 21 tane otel yerini 3 ay önce sattık. Yaz itibariyle inşaat başlayacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
'Davos'u da sollarız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN