Proje mayısta teslim

Eskişehir'in gecekondu bölgesi Karapınar vadisinde yeni bir kent doğuyor. Odunpazarı Belediyesi tarafından yapılan bin 536 konutluk projede sona gelindi

Giriş Tarihi: 27.3.2013
Yaklaşık yarım asırdır Karapınar Vadisi'nde var olan gecekonduların evini modern dev binalar alıyor. Türkiye'de kentsel dönüşüm süreci başlamadan Eskişehir Odunpazarı Belediyesi tarafından yapılan Karapınar Vadisi Kentsel dönüşüme örnek oldu. Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, iki etaptan oluşan projenin ilk etabında sona yaklaşılırken, ikinci etapta gerçekleştirilecek yeşil alan ve sosyal tesisler tamamlanarak 2013 mayısında anahtar tesliminin yapılacağını söyledi.

AVM BİLE VAR
Kentlerin planlamasında, kentsel dönüşüm ve toplu konut projelerinin önemli bir yer tuttuğu son yıllarda, Karapınar Vadisi Projesi'nin Türkiye'de kentsel dönüşüm projeleri için bir rol model olduğuna dikkat çeken Odunpazarı Belediyesi Başkanı Burhan Sakallı 500 bin metrekarelik alanda gerçekleşen projenin özellikle yeşil alan ve sosyal yaşam alanları ile fark yaratacağını ifade etti.. Karapınar Vadisi Projesi'nin iki etaptan oluştuğunu ve konut yapımından oluşan ilk etabın tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Sakallı, "İkinci etap dediğimiz çevre düzenlemesi ve beş yıldızlı otel, bir AVM, kongre merkezi, cami, okul, sağlık merkezinden oluşan sosyal tesisler yer alıyor.

TOKİ'nin ilk kapalı otoparklı projesi
TOKİ kapsamında kapalı otopark hizmeti de ilk kez Karapınar Vadisi Projesi ile hayat geçiyor. Üzeri yürüyüş yolu olarak belirlenen ve toplamda 3 bin 100 metrekareden oluşan 2 adet kapalı otoparkın ve açık otoparkların toplam kapasitesi 250 araçtan oluşuyor. Projenin bin 902 konut altyapı ve çevre düzenlemesini yürüten Yeni Sarp İnşaat yetkililerinden alınan bilgiye göre, proje 4 bölgeden oluşuyor. Üç tip olmak üzere 35 bloğun bulunduğu konutlarda 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Proje mayısta teslim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN