İpek böceği sanat eserine dönüşüyor

Giriş Tarihi: 10.4.2013

KARMEK Mefruşat Kursu eğitmen ve öğrencileri ipek böceği kozasını işlemelerinde kullanarak el işlerine zenginlik katıyor

Karatay Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KARMEK) Mefruşat Kursu eğitmen ve öğrencileri ipek böceği kozasını işlemelerinde kullanarak el işlerine görsel bir zenginlik kazandırdı. Konu ile ilgili bilgi veren KARMEK eğitmeni Zeliha Türelioğlu kursun 30 kursiyer ile Başak Mahallesi'nde bulunan Karatay Belediyesi Başak Sosyal Tesisleri'nde eğitimlerine başarı ile devam ettiğini belirtti. İpek kozası nakışının zor ve özen gösterilmesi gereken bir alan olduğunu dile getiren Türelioğlu, koza nakışının KARMEK kurslarında Mefruşat branşı altında sistematik bir el sanatına dönüştüğünü vurguladı.

EV EKONOMİSİNE KATKI
İpek böceğinin kozasını örerken gösterdiği ince işçiliği, kendilerinin de kozaları nakşederken gösterdiklerini belirten Türelioğlu çalışmalarının güzel sonuçlar ortaya çıkarttığını söyledi. Kurs bünyesinde ipek böceği kozasının yanı sıra pike takımları, salon takımları, titanyum nakışı, boncuk işi, bebek takımları, tığ ile boncuk işi, sünnet takımları, boyutlu boyama, nevresim gibi çalışmaların kursiyerler tarafından başarı ile yapıldığını vurguladı. Zeliha Türelioğlu yapılan işlerinin hanımların el becerilerini ortaya koymaları ve aile ekonomisine katkıda bulunmaları açısından büyük önem taşıdığı belirterek kendilerine destek sağlayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'ye teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İpek böceği sanat eserine dönüşüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN